Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Spustili jsme novou podobu webu Joomlaportal.cz.

23. lis 2018 20:13 #138049
Odpověď od coleoptera
Návštěvník

Linelabcz napsal: Musím vám dát za pravdu, ten odkaz na google nebyl správný. Nicméně dělit kategorii "jak začít" na další podkategorie opravdu nebudeme. Můžete využít štítků, zdá se vám to jako špatný nápad?

Požádejte někoho z laiků, aby se mrknul sem na portál a řekl vám, jak dlouho mu trvalo zjistit, jak by na stránky v Joomle dostal fotku z mobilu.
Tohle je jeden z obvyklých a zjevně logických dotazů mých klientů.
Překvapte mě a já jdu do štítků :)
Než jsem se pustil do příspěvků, tak jsem to testoval na mojí netěři (studuje VŠ). Dost rychle to vzdala ...
Copak jste si nevšiml vlivu stránek sociálních sítí na chování lidí, kteří očekávají informační strukturu, na kterou jsou zvyklí, kde je všechno "ložené", jinak za pár sekund odcházejí? Já teda jo.
AO

23. lis 2018 20:45 #138051
Odpověď od Linelabcz
Admin
Nově jsme optimalizovali Joomlaportál. Načítání webu by mělo být ješte rychlejší některé sekce již teď do 1.5s, zatím web běží bez použití cache. Cache budeme testovat příští týden. V případě problémů s webem prosím pište sem.

23. lis 2018 20:55 - 23. lis 2018 20:57 #138052
Odpověď od Linelabcz
Admin
Například: Modul K2 pro komentáře je od autora špatně připravený. :-) Jednak zobrazuje chybné příspěvky (nezobrazuje ty nejaktuálnější) a nadměrně zatěžuje databázový server vytvářením tzv dočasných tabulek. Připravili jsme úpravu tohoto modulu tak, aby zobrazoval to co zobrazovat má a zároveň aby MySQL server zatěžoval co nejméně. Vidět můžete na homepage portálu. atd...

26. lis 2018 12:34 #138086
Odpověď od Cony
Moderátor
Když jsem teď četl poslední článek od Cufeho, napadlo mne, nestálo by za to založit v nějaké formě slovníček pojmů? Nějaký abecední seznam, který by vysvětloval základní pojmy kolem Joomly (komponenta, modul, plugin, alias, WYSIWYG, nabídka apod.)...
Poděkovali: Bart

26. lis 2018 12:37 #138087
Odpověď od Linelabcz
Admin
Co revizi obsahu a třeba vše doplnit do tohoto článku www.joomlaportal.cz/o-joomla ?

26. lis 2018 12:42 - 26. lis 2018 12:50 #138088
Odpověď od Bart
Moderátor

Linelabcz napsal: Co revizi obsahu a třeba vše doplnit do tohoto článku www.joomlaportal.cz/o-joomla ?

Článek se musí přepracovat. Byl bych rád, kdyby s tím někdo pomhl.

To stejné platí pro (možná by si to zasloužilo link někde v menu - požadavky jsou důležitá věc...):
Každopádně bych to viděl jako speciální článek nebo sekci. Slovníček pojmů je dobrý nápad. Rozhodně bych se přimlouval to necpat vše do jednoho článku.

Něco staršího: www.joomlaportal.cz/jak-zacit/404-rozsireni-v-systemu-joomla

Powered by Fórum