Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna RS na Joomla 2.5.

20. led 2013 01:01 #102413
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Setkala jsem se s hostingem, který měl "problém" s joomlou, pokud byla doména 3. řádu, proto se ptám, ale to bude spíš asi otázka přímo pro BB.

Tak jo, tento způsob se mi zatím asi nejvíce zamlouvá. Filezillu běžně používám. Ještě mám k tomu nějaké otázky, ale na ty se zeptám, až to bude aktuální. Zatím je ještě poměrně čas :-)

Moc děkuji za pomoc a zatím nashledanou.

20. led 2013 08:11 #102415
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
urcite nemel problem, jen bylo nejspise potreba nastavit neco v htaccessu

Joomla! pro každého
Poděkovali: Wolfíí

22. led 2013 22:58 #102672
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Děkuji za odpověď! Změna verze pomohla :)

08. bře 2013 11:34 #105032
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Hezký den,
koukám, že jsem výše poslala odpověď na radu z jiného fóra, omlouvám se :)

K tématu. Psala jsem, že se ozvu až budu změnu RS u webu řešit a nastal den D. Osobně se nejvíce přikláním k tomu, abych vytvořila vnořenou složku a v ní pracovala na novém webu. Nicméně toto dělám poprvé a budu ráda za Vaší pomoc. Chci aby aktuální web neztratil během celého procesu svůj obsah.
A teď k postupu:
Nejprve v programu Filezilla vytvořím ve složce www novou složku, do které natáhnu instalaci Joomly.
Když budu chtít Joomlu instalovat, tak zadám adresu www.domena.cz/slozla_s_joomlou/instalation ? Hádám, že administrace bude mít potom stejný přístup, jen s "administrator"..?
Pokud se budu chtít podívat na web s Joomlou, tak odkaz bude www.domena.cz/slozla_s_joomlou ?

Jestli ano, tak zatím nemám problém.

Potom už jen dořešit to "přepnutí" na nový web, ve kterém mám nějaké otazníčky, ale to až si doplním celý obsah nového webu.

Děkuji.

08. bře 2013 12:02 - 08. bře 2013 12:03 #105033
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
K postupu:
Pro spuštění stačí, dokonce, když zadáte: url_vaseho_webu.domena/slozka_s_joomlou, která Vás (při instalaci) sama přesměruje tam, kam je třeba.
Obdobně to je s přihlašovací stránkou do backendu: url_vaseho_webu.domena/slozka_s_joomlou/administrator

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

08. bře 2013 12:03 #105034
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Postup ohledně instalace Joomly, včetně přístupu do administrace je přesně tak, jak píšete. To "připonutí" zatím neřešte, to bude aktuální až ve chvíli, kdy budete mít stránky hotové. Zatím pouze berte v úvahu, že to jde :-).

Powered by Fórum