Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna RS na Joomla 2.5.

08. bře 2013 16:33 #105065
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Néé, pomooc, při instalaci jsem dala novou databázi a když jsem instalaci dokončila, klikla na správce, tak se mi ukázaly opět původní stránky, ovšem bez obsahu a s upozorněním
"Chyba datab�ze
Moment�ln� je datab�ze mimo provoz. Na probl�mu se usilovn� pracuje. Pros�me o chvilku strpen�. D�kujeme za pochopen�. "

To samé se zobrazuje, když zadám odkaz na aktuální web, kde jsem udělala chybu? Potřebuji aby původní web fungoval.

08. bře 2013 16:34 #105066
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
a ještě úplně nahoře na webu se ukázala chybka:
string(67) "Connection::connect_universal() Nelze vytvořit spojení s dabází" string(51) "Connection::query() neexistuje spojeni s databází" string(51) "Connection::query() neexistuje spojeni s databází" string(51) "Connection::query() neexistuje spojeni s databází" string(51) "Connection::query() neexistuje spojeni s databází" string(51) "Connection::query() neexistuje spojeni s databází"

08. bře 2013 17:03 - 08. bře 2013 17:04 #105068
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
"Néé, pomooc" je platné ...

Musíte napsat konkrétně, abychom věděli co jste provedla nebo neprovedla.

"jsem dala novou databázi"

znamená co? Vytvořila jste v administraci hostingu novou databázi, počkala jste, až se nová databáze vytvoří, a název této nové databáze jste zadala do průvodce instalace nebo jste udělala něco jiného? (přepsala původní DB?)
Znáte phpmyadmin BB, umíte s ním zacházet?

Provedla-li jste něco s původní DB, kontaktujte hosting, pokud nemáte zálohu.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

08. bře 2013 17:07 - 08. bře 2013 17:09 #105071
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Ano přesně tak, v administraci jsem si vytvořila novou (nyní tam jsou dvě) a údaje k té nové jsem použila v instalaci.
U blueboardu je jedno heslo pro všechny databáze stejné, ale mě nefungovalo, tak jsem ho změnila, není možné, že je problém zde?
Phpmyadmin znám jen hodně okrajově, bohužel :-(
Zálohu nemám.

08. bře 2013 17:10 #105072
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Code:
U blueboardu je jedno heslo pro všechny databáze stejné, ale mě nefungovalo, tak jsem ho změnila, není možné, že je problém zde?
Ano, problém je v heslu. Nastavte původnímu webu nové heslo.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

08. bře 2013 17:16 - 08. bře 2013 17:18 #105073
Odpověď od karel
Zkušený uživatel

.. když jsem instalaci dokončila...

Chybí informace, kterou verzi Joomly teda instalujete, případně jestli jste smazala nebo přejmenovala složku installation.
Pak chybí informace, jestli po kliknutí na "správce" se "snaží" načíst složku ..../novou/administrator/ (ještě lépe /novou/administrator/index.php) nebo jinou.

Máte "krutopřísný" .htaccess , v původním webu, který přepisuje URL, tak si to index.php dopisujte do doby, než přesunete do "ostrého" provozu, nebo si zajistěte "výjimku" v .htaccess

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Powered by Fórum