Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Změna RS na Joomla 2.5.

22. dub 2013 21:17 #106867
Odpověď od Bong
Moderátor
To je jedno odkud a kam. Použijte Akeeba Backup + Kickstart. Probíralo se to tu nesčetněkrát.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. dub 2013 18:27 - 24. dub 2013 18:28 #106900
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Děkuji.
Mám Joomlu 2.5.4. chci se jen zeptat na verze Akeeba:

Kickstar: stáhla jsem verzi kickstart-core-3.6.0 (pro Joomlu 2.5.4. je správná?)

Backup: tam si nejsem jistá, našla jsem si tuto stránku www.akeebabackup.com/download/akeeba-backup.html a tam píšou pro Joomlu 2.5.4. verzi 3.4.3., ale na druhou stranu tam píšou, že u PHP 5.4. je fatální chyba, tak jsem se koukla do Systémových informací v administraci Joomly a mám tam zrovna 5.4.11. Jakou verzi Backupu mám tedy stáhnout? U těch starších už nejsou rozepsány verze Joomly. Nebo to platí jen pro PHP 5.4.0.?

Ještě jsem toto převedení nikdy nedělala, tak se raději zeptám. Z toho, co jsem vyčetla, chápu dobře, že pomocí Backup vytvořím zálohu vytvořených stránek s Joomlou a pomocí Kickstart jí nějak rozbalím tam, kde je momentální obsah webu? Před tím, než zálohu rozbalím, tak mám obsah aktuálního webu + složku s joomlou smazat? Pokud jo, tak budu mít pěkné bobky, abych něco nepo :-D

24. dub 2013 18:51 - 24. dub 2013 18:53 #106902
Odpověď od Bong
Moderátor
1. Vy máte mít Joomla 2.5.9 a použít Akeba Backup 3.7.6(Stable). Jak chcete provozovat web, když už při prvním spuštění máte systém děravý jako řešeto? To si své práce příliš neceníte.

2. Kořenová složka webu před rozbalením a přesunem zálohy musí být prázdná (samozřejmě si nesmažte hned podsložku s Joomlou, ale až po úspěšném přesunu). Jak zálohovat a obnovit najdete ve videotutoriálech: www.akeebabackup.com/videos.html

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. dub 2013 23:54 #106912
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Jak to myslíte tím děravý jak řešeto? Jako že nemám jednu z nejnovějších verzí Joomly? V administraci hned na úvodu je ikonka, která kontroluje stav verze a ta mi píše "Joomla! je aktuální". Mohu Joomlu 2.5.4. aktualizovat na 2.5.9. i jinak? Bez toho, aniž bych ztratila to, co tam mám?

Jinak moc díky za video návody, když na to koukám, tak to vypadá docela snadno. Jen aby mi to pak fungovalo tak hezky, jako na videích :-)

25. dub 2013 01:38 #106913
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Už vím, jak Joomlu přeinstalovat.

25. dub 2013 21:51 #106945
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Zatím vše zdá se být v pořádku. Jenom teď instaluji Akeeba Kickstart a nastal tento problém: mám to trošku jinak ve Fillezille, tak jsem do složky www (v této složce mám i složku s novou verzí webu s Joomlou), natáhla soubor kickstart.php a zálohu z Backupu. Vše pokračovalo nadále podle videa až ke kroku 5 Extracting, kde mi to napsalo toto:

Do not close this window while the extraction is in progress
An error occured
The archive file is corrupt, truncated or archive parts are missing
Start over

Netuším, co teď. Jela jsem přesně podle videa, jen ve Filezille jsem se na web nepřipojila pomocí správce, ale pomocí rychlého připojení (ve správci nic nemám). Není chyba třeba v tom?

Jinak Joomlu jsem aktualizovala na 2.5.9. a Backup je verze 3.7.6 a Kickstart 3.6.0

Powered by Fórum