Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Cashování v Joomle J! 2.5 a problém s AceSEF

16. led 2013 12:05 #102228
Odpověď od Bong
Moderátor
Ve vzoru htacces ení třeba nic upravovat, kromě dvou parametrů, viz.: www.joomlaportal.cz/index.php/forum/62-j...0109-htaccess#100113

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jan Kedvis

16. led 2013 14:49 #102236
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Tady odkomentování Options +FollowSymLinks, ale co mám přesně udělat s RewriteBase (postup). Myslím si, že na serveru je povolen.

16. led 2013 14:53 #102237
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Cache konzervativní a nebo progresivní ukládání. Má to nějaké výhody/nevýhody?

16. led 2013 15:51 #102239
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Ještě jena otázka. Nevíte k čemu je Plugin Joom!Fish Jfrouter. Jom!Fish nemám nainstalován a komponenta Ace SEF mi hlasí

Verze PHP 5.3.3-7+squeeze14
Instalace mod_rewrite OK
Soubor .htaccess OK
AceSEF
AceSEF Enabled
Systémový plugin AceSEF Enabled
Tvorba nových SEF URL Enabled
Joomla!
URL přátelské k vyhledávačům Disabled
Apache mod_rewrite Disabled

Plugin Joom!Fish Jfrouter Disabled

16. led 2013 16:53 #102243
Odpověď od Bong
Moderátor

Sláva napsal: Tady odkomentování Options +FollowSymLinks, ale co mám přesně udělat s RewriteBase (postup). Myslím si, že na serveru je povolen.

Odkomentujte nebo zakomentujte či správně doplňte RewriteBase /

Tedy doplňte nebo uberte na začátku řádku # případně doplňte za lomítko nějakou cestu.
Otázka na hosting není samoúčelná, pak se dá poradit konkrétněji. U koho tedy hostujete?

Sláva napsal: Cache konzervativní a nebo progresivní ukládání. Má to nějaké výhody/nevýhody?

No hlavně vám progresivní nemusí na hostingu zrovna šlapat. Na to ostatní najdete odpověď na Google: www.google.cz/search?q=joomla+progressive+cache

Sláva napsal: Ještě jena otázka. Nevíte k čemu je Plugin Joom!Fish Jfrouter. Jom!Fish nemám nainstalován a komponenta Ace SEF mi hlasí

Nemusí vás zajímat, je tam napsáno, že je vypnuto. A to je přeci správně, když jej nemáte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jan Kedvis

16. led 2013 20:51 - 16. led 2013 21:09 #102249
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel

Odkomentujte nebo zakomentujte či správně doplňte RewriteBase /

Tedy doplňte nebo uberte na začátku řádku # případně doplňte za lomítko nějakou cestu.
Otázka na hosting není samoúčelná, pak se dá poradit konkrétněji. U koho tedy hostujete?

JJ, děkuji, snad to chápu, ale nevím jakou cestu dát za RewriteBase /.... K čemu složí tento příkaz? Jediné co vím je, že se tímto příkazem nastavuje výchozí adresář pro cíle všech přesměrování a že RewriteBase lze použít na relativní cesty při přesměrování (Google). Zapis cesty je standartní a nebo musím něco vědět o příkazech PHP? Na rootu mám adresář s názvem stránek. Postačí tedy RewriteBase / jméno adresáře stránek ?

No hlavně vám progresivní nemusí na hostingu zrovna šlapat. Na to ostatní najdete odpověď na Google: www.google.cz/search?q=joomla+progressive+cache

Vyzkoušel jsem progresivní a vypadá, že se stránky načítají rychleji. I když (zatím) nevím proč. Hosting mám od gigaserver.cz Můžete se podívat na stránky zda je vše OK?

Nemusí vás zajímat, je tam napsáno, že je vypnuto. A to je přeci správně, když jej nemáte.

Tady asi nejde jen o vypnutí, protože když jsem nastavoval SEO podle článku zde , z důvodu hlášky

"Volba URL přátelské k vyhledávačům (SEF) je v tomto okamžiku zakázána. Chcete-li používat AceSEF, je potřeba ji na stránce Globální nastavení povolit."

,
tak jsem po změně souboru htaccess.txt na .htaccess opět řešil další problém kdy jsem měl nefukční frontend stránek (administrace běžela).

"Hláška Fatal error: Class 'JoomFishManager' not found in /var/www/web5/pl-cz.net/pl-cz.net/administrator/components/com_acesef/library/uri.php on line 1597)."

To je problém se scriptem, nebo ne? Zde nevím co se děje.Po úpravě htaccess.txt na .htaccess se nemůžu hnout z místa. Mám vůbec ten soubor v pořádku?

Ještě jednou moc děkuji za pomoc :)

Powered by Fórum