Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

.htaccess

19. lis 2012 20:08 #100109
.htaccess od Věra Marková
Nováček
Zdravím, prosím neposlal by mi někdo .htaccess pro J 2.5 (6) ? Moc tomu nerozumim, ale nefuguje mi pěkné url :(
Děkuji předem V.

19. lis 2012 21:24 #100110
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Nic posilat nepotrebujes. Mas ho hned v instalaci Joomly a dokonce primo v Joomle mas navod, jak to zprovoznit. Navic na pekny URL ho nepotrebujes, staci ti je jen zapnout (v nastaveni zapni URL přátelské k vyhledávačům). Budes v nich sice mit index.php, ale uz budou pekny. Kdyz chces odstranit index.php, tak teprve potrebujes htaccess. Hledej v globalni nastaveni>stranky a vpravo nahore POUZIT PREPIS URL. Tam dej ano a uloz to a musis si prejmenovat ten soubor podle navodu, ktery tam mas, kdyz polozis mys na ten oranzovej vykricnik.

19. lis 2012 21:25 #100111
Odpověď od Cony
Moderátor
Základní htaccess máte přímo v instalaci Joomla, jen je přejmenovaný na htaccess.txt. Pokud ten nefunguje, budete muset začít zkoumat, důvodů může být mnoho. Pro hezká URL nepotřebujete ani htaccess, tedy pokud Vám nevadí, že v URL bude ješte navíc index.php (stačí v hlavní konfiguraci nastavit, že nepoužíváte mod rewrite - je to opstatně výchozí nastavení Joomly po instalaci).

19. lis 2012 21:35 #100112
Odpověď od Věra Marková
Nováček
Pochopila jsem , ale ani tak nepomohlo. Jde mi o to, dostat pryc index.php ..... tak ze to je asi na upravu .htaccessu :(

19. lis 2012 21:42 - 19. lis 2012 21:42 #100113
Odpověď od Bong
Moderátor
htaccess.txt přejmenujte na .htaccess, pak by vám to mělo fungovat.

Případně v něm odkomentujte - zakomentujte Options +FollowSymLinks, nebo odkomentujte - zakomentujte či správně doplňte RewriteBase /

To vše je poplatné nastavení dle vašeho hostingu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. lis 2012 21:44 #100114
Odpověď od Věra Marková
Nováček
Děkuji, jdu na to :)

Powered by Fórum