Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Cashování v Joomle J! 2.5 a problém s AceSEF

16. led 2013 21:37 #102250
Odpověď od Bong
Moderátor
Vypněte AceSEF a nejprve si rozchoďte SEO URL v Joomle.
Někde jste psal, že jste v htaccess.txt smazal co není potřeba. Nahrajte si tedy nový čistý z instalačky Joomly, čistou kopii přejmenujte na .htaccess

V Globálním nastavení vypněte Cache, tuto také vymažte.
Zapněte v Nastavení SEO URL přátelské k vyhledávačům a Použít přepis URL.
Zkuste stránky. Funguje? Pokud ne, upravujte postupnými kroky úpravy .htaccess, každou změnu vyzkoušejte. Pracujte s:
odkomentujte - zakomentujte Options +FollowSymLinks
odkomentujte - zakomentujte RewriteBase /
Pokud se nepletu, jsou to 4 možné kombinace, na jednu to začne chodit.

Změny provádějte v nějakém rozumném editoru (Pspad). Cestu pravděpodobně není třeba nijak upravovat.

Až vám to začne fungovat, spusťte AceSEF. Ten sice neznám, ale před spuštěním je třeba vymazat všechny doposud vygenerované URL ať uložené, nebo v cache AceSEF. Projděte si také nastavení, hledejte to co se týká Joom!Fish, tento program není určen pro J2.5 (pokud jste tedy neinvestoval do čerstvé placené verze). Až budete mít vykydáno a vypnutou podporu Joom!Fish, zkuste AceSEF zapnout.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jan Kedvis

16. led 2013 22:04 #102252
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Děkuji. Pustím se do toho. Jenom nechápu proč mám vypnout v globálním nastavení vypněte Cache, když jsem je měl předtím zapnout? Je to někde v této diskuzi. Nepoběží mi načítání stránek zase pomaleji? Mám vícejazyčný web na Joomla 2.5 (omylem jsem instaloval Joomfish, která není pro J!2.5) a nakonec jsem využil jen samotné Joomly. Odinstalace Joomfish (asi) proběhla nekorektně. Taky jsem (před hodinou) zkusil Joomsef, ale komponneta Joomsef požaduje vypnutí Language Filter. To asi nemohu? Nechci mít skládku, ale skoro vždycky se objeví nějaký problém. Nemáte nějakou radu a nebo návod na jinou komponentu. Stále jen něco testuji...

16. led 2013 22:20 #102254
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Ještě mám otázku. Kde mohu vymazat Cache? Dal jsem v nastavení mezipaměti vypnuto. Děkuji

16. led 2013 22:21 #102255
Odpověď od Bong
Moderátor
Nikdo vám neříkal ať Cache zapnete, naopak vy jste se ptal kde se zapíná. Při stavbě a odlaďování webu má být vždy vypnutá. Až budete mít všechno fertig, můžete ji potom zapnout, dřív ne.

Na testování si zřiďte zvláštní stránky, na ostrém webu se neexperimentuje, tam už máte vědět co přesně děláte. Instalacemi a odinstalacemi zpravidla systém zprasíte natolik, že je lepší začít znova.

Poradit komponety je trochu složité, vy nechte pustit korunu a navíc jste se nikdy nevyžvejknul co bude obsahem a náplní stránek, co tam všechno poběží. To je pak tězké.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jan Kedvis

16. led 2013 22:25 #102256
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Výsledek. Stránky se nezobrazí.

Tato chyba znamená chybu v konfiguraci.

V případě, že jste nyní nahráli novou webovou aplikaci, tak příčina zobrazené chyby bude pravděpodobně v souboru .htaccess a použití zakázaných direktiv nebo nesprávné syntaxi. Tato chyba nyní spustila skript, který opraví Vás .htaccess soubor a opravenou kopii nahraje na níže uvedene místo na vašem FTP.

V případě, že se domníváte, že chyba je způsobena na naší straně kontaktujte prosím technickou podporu.

Tel: +420 774 151 730 - NONSTOP HotLine E-mail: info@gigaserver.cz
Znalostní báze: kb.gigaserver.cz
Blog: blog.gigaserver.cz
Online-Chat: www.gigaserver.cz/chat

Více o této chybě najdete na adrese kb.gigaserver.cz/entry/52/
Chybné nastavení:

pl-cz.net/.htaccess
line 19: Options +FollowSymLinks

Nově vygenerovaný .htaccess naleznete v tomto adresáři na Vašem ftp

16. led 2013 22:34 #102257
Odpověď od Bong
Moderátor
Výsledek čeho? A máte tam výsledek: zakomentujte Options +FollowSymLinks

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jan Kedvis

Powered by Fórum