Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Problém s migrací na Joomla 4

09. kvě 2023 20:17 #148287
Problém s migrací na Joomla 4 od Kubička
Uživatel
Ahoj,
v první řadě bych rád zmínil, že jsem poměrně amatér a s Joomlou mám mizivé zkušenosti.
Nedavno na mě vyskočilo, že bych měl updatovat CMS na 4. verzi Joomly, protože ta 3. přestane být podporována. Tak jsem to udělal. Naštěstí jsem si vytvořil zálohu, protože 4. Joomla nefungovala.
Nicméně po úspěšném nahrání zálohy mám nefunkční back-end pro původní verzi Joomly 3.10.11. Ať už se pokusím otevřít cokoliv, vrátí se mi error Class "JFormFieldTextarea" not found.
Při pokusu o opravu databáze mi vyskočí několik errorů:
  • Verze schema databáze (3.10.7-2022-03-18) neodpovídá verzi CMS (4.3.0-2023-03-29).
  • Tabulka 'jun_contact_details' nemá sloupec 'xreference' se zápisem varchar(50). (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_content' nemá sloupec 'xreference' se zápisem varchar(50). (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_newsfeeds' nemá sloupec 'xreference' se zápisem varchar(50). (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_menu' nemá sloupec 'checked_out_time' se zápisem datetime. (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_ucm_content' nemá sloupec 'core_publish_up' se zápisem datetime. (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_ucm_content' nemá sloupec 'core_publish_down' se zápisem datetime. (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_ucm_content' nemá sloupec 'core_checked_out_time' se zápisem datetime. (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_finder_taxonomy' nemá index 'idx_level'. (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_redirect_links' by neměla mít index 'idx_link_modifed'. (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_redirect_links' nemá index 'idx_link_modified'. (Ze souboru )
  • Tabulka 'jun_banners' nemá sloupec 'clickurl' se zápisem VARCHAR(2048). (Ze souboru )
Dokážete prosím někdo poradit co s tím?
Děkuji,

10. kvě 2023 09:03 - 10. kvě 2023 09:23 #148288
Odpověď od Cufe
Admin
Dobrý den, zajímal by mě Váš postup vytvoření zálohy a pak obnovy webu ze zálohy. Standardně se při kompletní záloze dat a jejich obnově toto určitě neděje, protože žádné sloupce v databázi po obnově jen tak nechybí. Hláška "Verze schema databáze (3.10.7-2022-03-18) neodpovídá verzi CMS (4.3.0-2023-03-29)" mi ještě nikdy v životě nevyskočila (naštěstí), chápu ji ale tak, že databázi máte pro Joomla 3 a Joomlu (CMS) ve verzi 4, což tak úplně dohromady nejde. Jse si jistý, že jste obnovil vše = kompletně?
Použil jste k zálohování Akeeba? www.joomlaportal.cz/jak-zacit/601-jak-za...onenty-akeeba-backup nebo jste si zálohu provedl ručně (data na FTP + záloha přes phpmyadmin) a obnova též ručně?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

10. kvě 2023 13:52 #148291
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pro amatéry je placený software JMigrator, který těmto problémům zabrání.
Nicméně z vašeho popisu bohužel není zřejmé co jste dělal a proč to vzniklo.
Doplníte nebo nás necháte hádat?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. kvě 2023 16:23 - 10. kvě 2023 16:24 #148292
Odpověď od Kubička
Uživatel
Postup který jsem dělal byl následující:
  1. vytvoření zálohy Joomla 3.10.11 pomocí AkeebaBackup
  2. poté pokus o migraci na Joomla 4
  3. web nefungoval, tak jsem pomocí AkeebaBackup vrátil zpět na verzi 3.10.11
  4. Od té doby se objevují tyto problémy
Hádám tedy, že bude problém právě ve verzi Joomly, která je aktuálně nahraná na webu.

10. kvě 2023 17:19 #148293
Odpověď od Kubička
Uživatel
Problém vyřešen, použil jsem informace z článku í vypadá, že je vše v pořádku.

Powered by Fórum