Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla bez JS, zajimavy web

03. dub 2013 10:59 #106255
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Bart napsal: Celkem zajímavě vypadá JCH Optimize . Už jsem v minulosti zkoušel. Bohužel jsem měl s ní nějaké problémy. Nyní aw zdá, že funguje bez problémů.

Ukázka administrace

[img
[img


Jo, to je jedno z tech, co jsem zkousel. Jak jsem psal, to fungovalo, ale musis ho ponastavovat, protoze jinak ti vypne skoro celej web a zustane ti text a bily pozadi. Jenze aby mne fungovalo RT spravne, tak jsem musel mit skoro vse vypnuty, takze jsem to hodil do pryc. Mnohem rychlejsi je porad ta cache.

03. dub 2013 11:19 #106256
Odpověď od Bart
Moderátor

radek178 napsal: Menu urcite JS potrebuje, samozrejme ale jede i bez nej. Je to Roknavmenu od RT a pokud si v nem JS nevypl, coz pochybuju, protoze defaultne je ON, tak by je melo vyuzivat.

To rozklikavaci je jiny rozsireni a to bez JS nejede na 100%, coz ses ostatne sam presvedcil, kdyz si JS vypnes. Presto ke spravne funkcio celyho webu na homepage potrebuje JS o velikosti 20kB. Ja na tom stejnym skoro 15x tolik. Proste tam bude nekde neco, co to dela. Ja kdyz vypnu JS, tak se mne zobrazi menu a horni obrazek. On ma na 100% v menu zaplej JS. Ten JS tam dela efekty a on ho ma zaplej. Kdyz si JS vypnu, menu nefunguje tak, jak ma normalne fungovat.

Ja jsem ho videl na RT foru, tak se ho zeptam, jak to ma delany, treba odpovi.

Napadá mě jediné řešení. Kontaktovat majitele stránek. Horko těžko na to přijdeš jenom úvahama. Snad bude sdílný :).

03. dub 2013 11:22 #106257
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Jo, jak jsem psal. Je taky na RT foru. Asi mu napisu.

03. dub 2013 11:27 #106258
Odpověď od Bart
Moderátor
Vím, četl jsem to :). Dej pak vědět co ti řekne. Každopádně své stránky má totálně nabušené CDN . Tomu bych taky asi přikládal velikost míru -> jedna z věcí, která "dělá jeho web rychlejším".

03. dub 2013 11:32 #106260
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja pouzivam taky CDN a zadna superhitparada to neni. Samozrejme free verzi. CDN nema s rychlosti nacteni webu nic spolecny, pokud nelezes na web z CR do USA atd. Me spis zajima jak zrusil ty JS.

03. dub 2013 11:48 #106261
Odpověď od Cony
Moderátor

radek178 napsal: Kdyz si JS vypnu, menu nefunguje tak, jak ma normalne fungovat.

Efekty jsou dělané pomocí CSS3, ve Firefox to menu vypadá a chová se úplně stejně se zaplým i s vyplým JS. CSS3 ale bohužel ještě není natolik podporováno skrz prohlížeče aby to bylo funkční všude, proto tam bude ten Javascript...

Bart napsal: Celkem zajímavě vypadá JCH Optimize. Už jsem v minulosti zkoušel. Bohužel jsem měl s ní nějaké problémy. Nyní aw zdá, že funguje bez problémů.

Pokud se nepletu tak zrovna nedávno tu někdo zkoumal nefunkčnost své RT šablony se zapnutým JCH, z nějakého důvodu mu JCH zabalilo všechny skripty kromě dvou, tím vzniklo špatné pořadí a skripty nefungovali jak měli. Ale možná to bylo jen špatným nastavením JCH....

Powered by Fórum