Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla bez JS, zajimavy web

02. dub 2013 13:24 - 02. dub 2013 13:26 #106211
Joomla bez JS, zajimavy web od radek
Zkušený uživatel
Ahoj,

mohli byste se nekdo z vas, kdo rozumite programovani apod. podivat na tento web www.jeertspc.com/ a rict mne, jak ten chlapik odstranil Javascript z Joomly a presto mu Joomla bez problemu jede?
Nema tam mootols skripty a nic podobnyho a presto web bez problemu jede a presto pouziva Rockettheme javascriptovy veci. Jak to sakra dela?

Test pro zajimavost tady
Code:
http://tools.pingdom.com/fpt/#!/wP50jbnHh/http://www.jeertspc.com/

na celym webu ma 2 JS soubory o velikosti 22kB. Jen muj mootols ma skoro 150kB.

dik

02. dub 2013 13:39 #106212
Odpověď od Cony
Moderátor
No není to tak úlně pravda. Když se podíváte do zdrojáků, tak těch skriptů tam má požehnaně, včetně mootools. Používá ale cloudflare , které mu to minimalizuje. Tuším že Bart tu psal, že se chystá CloudFlare otestovat, tak třeba už má nějaké zkušenosti.

Jinak Joomla sama o sobě Mootools nenahrává, musí o to být požádána, šikovnou šablonou by se mootools daly obejít úplně (tedy pokud nepočítám např. editaci článků a podobné další věci...)

02. dub 2013 13:49 #106213
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No ja mam cloudflare taky, ale samozrejme tu free verzi a mootols mne to teda nahrava. Musi to mit teda jinak. Nicmene i kdyby tam skripty mel, tak ten web ma docela dost rychlej. Zajimalo by me, jak to dela, protoze pouziva hosting Siteground a sablony od RT, ktery rychlosti moc nevynikaji.

02. dub 2013 15:54 #106218
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
O tom loaderu vim, ale bud to nefunguje nebo se to musi nejak jinak nastavit nebo je podminka hosting z jejich partneru. Free ucet tam mam, domenu tam mam, ale skriptu mam 15x tolik, co ten web, co jsem sem dal. Takze kde je teda ta pointa? Pouzivam jeste incapsulu a ta funguje podobne.

02. dub 2013 16:49 #106221
Odpověď od Bart
Moderátor
Zatím jsem CloudFlare zkoušel jsem zčásti, nebyl nějako čas. Také hledám nějaké vhodné řešení (nástroj, rozšíření do Joomly, atd....) jako Ty, které by mi zredukovalo počet skriptů (především asi tedy CSS a JS) na nejmenší možný počet a případně ještě zmenšilo velikost (kodu).

Má někdo nápady, jak toho docílit?

PS: nějaké pluginy jsem zkusil, ale stávalo se, že něco nefungovalo

Powered by Fórum