Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla bez JS, zajimavy web

03. dub 2013 08:47 #106245
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Bart napsal: To také nechápu. Každopádně řeším to co jsem popsal já + to, čeho chceš dosáhnou i ty. Už jsem to řešil v minulosti několikrát, zatím ale nic spolehlivě nefungovalo. Vždy byla nějaká potíž. Buď se objevila hned nebo po krátké době.
Pokud na něco funkčního narazíš, dej mi prosím vědět. Moc děkuji


No tak to muzes pouzit ten Rokbooster. Ten fakt funguje. Zmensi to vsecko o hodne a web dal bez problemu jede. Jen jak jsem rikal, kdyz pouziju plugin na cache, tak je web rychlejsi i s 2x tolik pozadavkama, nez kdyz pouziju jen ten plugin a joomla cache. Takze funguju tak, ze mam 2x tolik requestu, ale web je presto rychlejsi.

03. dub 2013 08:50 #106246
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Cony napsal: Pravděpodobně to řeší ten Rocket Loader, který si rozhoduje co nahrát a co ne. Když se podíváte do zdroje žádný JS tam není volaný klasicky, vše přes text/rocketscript. Na různých podstránkách (mimochodem Dating Guide Shemale :woohoo:) se těch skriptů nahrává víc.

Jinak nevím jak vám, ale mně ty stránky moc nefungují, po znovu kliknutí na Home se načte jen hlavička a zbytek se už nenahraje, možná proto jsou tak rychlé :)


To nevim, kodum atd. nerozumim. Nicmene nedovedu pochopit, jak muze joomla fungovat bez mootols. Ja kdyz ho vypl, tak z RT sablon nefunguje snad nic. Samozrejme obycejny web, bez niceho s vypnutym mootols jede, ale ten web, na ktery jsem sem dal odkaz to urcite neni. Je to sablona od RT a pouziva doplnky, ktery JS nutne potrebuji.

S tim, ze ti ten web nejede hledej chybu nekde u sebe nebo nekde na tve trase net providera. Mne jede velice dobre a na to, ze to je RT muzu dokonce rict, ze jede jako blesk.

03. dub 2013 09:51 #106248
Odpověď od Cony
Moderátor
"obyčejný" web / "neobyčejný" web :cheer:
RT šablony neznám a naštěstí nepoužívám, stejně tak se vyhýbám jak to jen jde všem jiným kupovaným, i když s nimi občas bohužel také musím bojovat. Nemám je rád protože jsou obvykle až tak "uživatelsky přívětivé", že jsou překomplikované a přecpané skripty a vším možným. Navíc obvykle (poslední zkušenost s TA3) využívají svůj framework, který více nebo méně obchází a nedodržuje pravidla Joomly, nebo si je nějak přetváří.

Stránky, o kterých se bavíme očividně mootools na úvodní stráce nepotřebují, ostatně zas tolik efektů na sobě také nemají, pokud se dobře dívám tak hodně efektů je pomocí CSS3. A když se podíváte např. na stránku Contact, mootools se už nahrávají a těch skriptů tam je 17.

Joomla potřebuje mootools, jen tam kde jí to řekne šablona, obvykle ve formulářích, nebo kvůli nějakým modulům typu slideshow, galerie, popup oknům apod. Když tyto věci na stránkách nemáte, nepotřebujete mootools. Nemyslím si ale že Mootools jsou hlavní brzdou rychlosti stránek.

03. dub 2013 10:02 #106249
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
RT ma taky svuj framework. Ja se sablonam od nich vyhnout nemuzu. Proste to nejde. Uz jsme se o tom nekolikrat bavili. Vyslo by me to vse mnohem draz.

Ty stranky hned na uvodni strance potrebuji JS. Napravo je to rozklikavaci cosi - to je jedno rozsireni, ktere je JS a tusim ajax nebo co to je. Menu vetsinou JS taky potrebuje. Vic se mne tam hledat nechce. Jestli Joomla potrebuje Mootols nebo ne to netusim, ale jeho vypnutim se mne zrychlil web podstatne. Druha vec je, ze od RT skoro nic nefungovalo. Je to skoro 150kB javascriptu, takze to nejaky vliv mit asi bude. Nicmene zapnutej ho mam i na webu, kde neni moc veci, ktery ho potrebuji a web je dost rychlej. To znamena, ze pravdepodobne cokoli, co pouzije Mootols bude pomaly a je jedno, jestli to zpomali to rozsireni, ktery vyuzije Mootols nebo jestli to zpomali sam mootols.

No ta pomalost tech RT sablon me pije krev a jeste horsi je, ze zas udelali rozsireni, ktery te donuti prekopat celej web. Uplne lituju chudaka, kterej ma na webu treba 1000 a vic clanku. Ja jsem se z toho vcera malem posral a to jich mam necely 200. Delal jsem to celej den az do noci. Navic to rozsireni je jeste horsi, nez bylo to stary, ma to pulku funkci a ty co jedou, tak z pulky nefunguji.

03. dub 2013 10:24 #106250
Odpověď od Bart
Moderátor
Rokbooster asi nebude správná cesta pro Yootheme šablony a některá specifičtější rozšíření, které používám.
Code:
Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(72ee4bc449f3780aa6817a71f34e2383.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(72ee4bc449f3780aa6817a71f34e2383.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(0c6db9ac260c87d275e3b833bc588500.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(0c6db9ac260c87d275e3b833bc588500.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(db3469a9aa71c3e52bbc084a06255d53.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(36221cdf62332cc8d815051a05b8ba6f.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(36221cdf62332cc8d815051a05b8ba6f.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cannot resolve path, path seems invalid: `/templates/yoo_subway/css/../../../../../system/images/calendar.png`' in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/AbstractStrategy.php:243 Stack trace: #0 .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/AbstractStrategy.php(202): RokBooster_Compressor_AbstractStrategy->normalize_path('/templates/yoo_...') #1 [internal function]: RokBooster_Compressor_AbstractStrategy->correctUrl(Array) #2 .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/AbstractStrategy.php(160): preg_replace_callback('~url\s?\(['"]?(...', Array, '????????????#sy...') #3 .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Joomla/AbstractStrategy.php(259): RokBooster_Compressor_AbstractStrategy->processStyleFiles(Object(RokBooster_Compressor_F in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/AbstractStrategy.php on line 243

03. dub 2013 10:34 #106251
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Je mozny, ze pro Yootheme to nepojede. Na RT to jede bez problemu. YT sablony to ale nepotrebuji ne? Kdyz jsem na jejich demu, tak jsou hodne rychly.

ALe RT to ma jako free rozsireni, takze by to mohlo fungovat i pro jiny sablony. Tak zkus to starsi. Jmenuje se Rokgzipper. Mozna se to bude dat stahnout. Tusim jeste loni vydali posledni verzi.

Powered by Fórum