Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla bez JS, zajimavy web

03. dub 2013 12:00 #106262
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Cim je to delane v tom menu nevim, ale kdyz vypnu JS v Opere, tak menu nefunguje tak, jak by melo. NAvic na 100% vim, ze v menu je moznost vypnuti JS. To menu pouzivam a defaultne je JS zapnut, protoze jinak to menu je bez efektu. Ty efekty v nem dela zapnuti a vypnuti JS. Kodu ale nerozumim. Na kod kaslu, ja bych chtel jen zjistit, jak je mozny, ze mu to jede i bez toho JS a na RT sablonu fakt dost rychle, aspon teda u me.

S JCH souhlasim, u RT nema smysl pouzivat.

19. dub 2013 00:56 #106778
Odpověď od Cony
Moderátor
Narazil jsem na JED na ScriptMerge - možná zajímavou alternativu k JCH optimize.

19. dub 2013 01:08 #106779
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud zkoumáte web pomocí pingdom.com, patrně Vám u stránek vyskakuje relativně nízký performace grade (něco okolo 80) a v poznámkách je zmíněno Leverage browser caching a Specify a Vary: Accept-Encoding header

To lze vyřešit přidáním následujícího kódu do souboru .htacces na konec
Code:
<IfModule mod_expires.c> ExpiresActive On <FilesMatch "\.(ico|pdf|flv|jpg|jpeg|png|gif|js|css|swf)$"> ExpiresDefault "access plus 1 week" </FilesMatch> </IfModule> <IfModule mod_headers.c> <FilesMatch "\.(js|css)$"> Header append Vary: Accept-Encoding </FilesMatch> </IfModule>

Soubory ico, pdf, flv, jpg, jpeg, png, gif, js, css a swf pa mají nastavenou platnost pro cache na 1 týden (potřebujete-li další soubory prostě je přidejte do výčtu, nebo si změňte platnost) a soubory js a css maji nastavenou hlavvičku Vary: Accept-Encoding, což by mělo říkat klientům, že zakompresovaný soubor je stejný jako nekompresovaný, mohou mít v cache tedy kteroukoliv variantu.

19. dub 2013 05:37 #106780
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tohle mne uz poradil hosting. Tak vidim, ze hosting je super. On tomu fakt rozumi.

Mne vic stve test na webpagetest. tam mam hrozny vysledky.

Powered by Fórum