Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla bez JS, zajimavy web

03. dub 2013 10:02 #106249
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
RT ma taky svuj framework. Ja se sablonam od nich vyhnout nemuzu. Proste to nejde. Uz jsme se o tom nekolikrat bavili. Vyslo by me to vse mnohem draz.

Ty stranky hned na uvodni strance potrebuji JS. Napravo je to rozklikavaci cosi - to je jedno rozsireni, ktere je JS a tusim ajax nebo co to je. Menu vetsinou JS taky potrebuje. Vic se mne tam hledat nechce. Jestli Joomla potrebuje Mootols nebo ne to netusim, ale jeho vypnutim se mne zrychlil web podstatne. Druha vec je, ze od RT skoro nic nefungovalo. Je to skoro 150kB javascriptu, takze to nejaky vliv mit asi bude. Nicmene zapnutej ho mam i na webu, kde neni moc veci, ktery ho potrebuji a web je dost rychlej. To znamena, ze pravdepodobne cokoli, co pouzije Mootols bude pomaly a je jedno, jestli to zpomali to rozsireni, ktery vyuzije Mootols nebo jestli to zpomali sam mootols.

No ta pomalost tech RT sablon me pije krev a jeste horsi je, ze zas udelali rozsireni, ktery te donuti prekopat celej web. Uplne lituju chudaka, kterej ma na webu treba 1000 a vic clanku. Ja jsem se z toho vcera malem posral a to jich mam necely 200. Delal jsem to celej den az do noci. Navic to rozsireni je jeste horsi, nez bylo to stary, ma to pulku funkci a ty co jedou, tak z pulky nefunguji.

03. dub 2013 10:24 #106250
Odpověď od Bart
Moderátor
Rokbooster asi nebude správná cesta pro Yootheme šablony a některá specifičtější rozšíření, které používám.
Code:
Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(72ee4bc449f3780aa6817a71f34e2383.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(72ee4bc449f3780aa6817a71f34e2383.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(0c6db9ac260c87d275e3b833bc588500.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(0c6db9ac260c87d275e3b833bc588500.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(db3469a9aa71c3e52bbc084a06255d53.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(36221cdf62332cc8d815051a05b8ba6f.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(36221cdf62332cc8d815051a05b8ba6f.php) is not within the allowed path(s): (.../virtual) in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/Cache/StaticFile.php on line 217 Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cannot resolve path, path seems invalid: `/templates/yoo_subway/css/../../../../../system/images/calendar.png`' in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/AbstractStrategy.php:243 Stack trace: #0 .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/AbstractStrategy.php(202): RokBooster_Compressor_AbstractStrategy->normalize_path('/templates/yoo_...') #1 [internal function]: RokBooster_Compressor_AbstractStrategy->correctUrl(Array) #2 .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/AbstractStrategy.php(160): preg_replace_callback('~url\s?\(['"]?(...', Array, '????????????#sy...') #3 .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Joomla/AbstractStrategy.php(259): RokBooster_Compressor_AbstractStrategy->processStyleFiles(Object(RokBooster_Compressor_F in .../plugins/system/rokbooster/lib/RokBooster/Compressor/AbstractStrategy.php on line 243

03. dub 2013 10:34 #106251
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Je mozny, ze pro Yootheme to nepojede. Na RT to jede bez problemu. YT sablony to ale nepotrebuji ne? Kdyz jsem na jejich demu, tak jsou hodne rychly.

ALe RT to ma jako free rozsireni, takze by to mohlo fungovat i pro jiny sablony. Tak zkus to starsi. Jmenuje se Rokgzipper. Mozna se to bude dat stahnout. Tusim jeste loni vydali posledni verzi.

03. dub 2013 10:49 #106252
Odpověď od Cony
Moderátor
No právě že např. to menu, co na těch stránkách je javascript nepotřebuje (žádný). Rozklikávací cosi nejspíš ano, ale s vypnutým JS se stránky vůbec nenahrají.

03. dub 2013 10:55 - 03. dub 2013 10:56 #106253
Odpověď od Bart
Moderátor
Celkem zajímavě vypadá JCH Optimize . Už jsem v minulosti zkoušel. Bohužel jsem měl s ní nějaké problémy. Nyní aw zdá, že funguje bez problémů.

Ukázka administrace
[img
[img
[img

03. dub 2013 10:58 #106254
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Menu urcite JS potrebuje, samozrejme ale jede i bez nej. Je to Roknavmenu od RT a pokud si v nem JS nevypl, coz pochybuju, protoze defaultne je ON, tak by je melo vyuzivat.

To rozklikavaci je jiny rozsireni a to bez JS nejede na 100%, coz ses ostatne sam presvedcil, kdyz si JS vypnes. Presto ke spravne funkcio celyho webu na homepage potrebuje JS o velikosti 20kB. Ja na tom stejnym skoro 15x tolik. Proste tam bude nekde neco, co to dela. Ja kdyz vypnu JS, tak se mne zobrazi menu a horni obrazek. On ma na 100% v menu zaplej JS. Ten JS tam dela efekty a on ho ma zaplej. Kdyz si JS vypnu, menu nefunguje tak, jak ma normalne fungovat.

Ja jsem ho videl na RT foru, tak se ho zeptam, jak to ma delany, treba odpovi.

Powered by Fórum