Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla bez JS, zajimavy web

02. dub 2013 18:57 #106234
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ok. No ja hlavne nechapu, kde mu ty JS zmizly.

02. dub 2013 21:46 #106240
Odpověď od Bart
Moderátor
To také nechápu. Každopádně řeším to co jsem popsal já + to, čeho chceš dosáhnou i ty. Už jsem to řešil v minulosti několikrát, zatím ale nic spolehlivě nefungovalo. Vždy byla nějaká potíž. Buď se objevila hned nebo po krátké době.
Pokud na něco funkčního narazíš, dej mi prosím vědět. Moc děkuji

02. dub 2013 23:30 #106244
Odpověď od Cony
Moderátor
Pravděpodobně to řeší ten Rocket Loader, který si rozhoduje co nahrát a co ne. Když se podíváte do zdroje žádný JS tam není volaný klasicky, vše přes text/rocketscript. Na různých podstránkách (mimochodem Dating Guide Shemale :woohoo:) se těch skriptů nahrává víc.

Jinak nevím jak vám, ale mně ty stránky moc nefungují, po znovu kliknutí na Home se načte jen hlavička a zbytek se už nenahraje, možná proto jsou tak rychlé :)

03. dub 2013 08:47 #106245
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Bart napsal: To také nechápu. Každopádně řeším to co jsem popsal já + to, čeho chceš dosáhnou i ty. Už jsem to řešil v minulosti několikrát, zatím ale nic spolehlivě nefungovalo. Vždy byla nějaká potíž. Buď se objevila hned nebo po krátké době.
Pokud na něco funkčního narazíš, dej mi prosím vědět. Moc děkuji


No tak to muzes pouzit ten Rokbooster. Ten fakt funguje. Zmensi to vsecko o hodne a web dal bez problemu jede. Jen jak jsem rikal, kdyz pouziju plugin na cache, tak je web rychlejsi i s 2x tolik pozadavkama, nez kdyz pouziju jen ten plugin a joomla cache. Takze funguju tak, ze mam 2x tolik requestu, ale web je presto rychlejsi.

03. dub 2013 08:50 #106246
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Cony napsal: Pravděpodobně to řeší ten Rocket Loader, který si rozhoduje co nahrát a co ne. Když se podíváte do zdroje žádný JS tam není volaný klasicky, vše přes text/rocketscript. Na různých podstránkách (mimochodem Dating Guide Shemale :woohoo:) se těch skriptů nahrává víc.

Jinak nevím jak vám, ale mně ty stránky moc nefungují, po znovu kliknutí na Home se načte jen hlavička a zbytek se už nenahraje, možná proto jsou tak rychlé :)


To nevim, kodum atd. nerozumim. Nicmene nedovedu pochopit, jak muze joomla fungovat bez mootols. Ja kdyz ho vypl, tak z RT sablon nefunguje snad nic. Samozrejme obycejny web, bez niceho s vypnutym mootols jede, ale ten web, na ktery jsem sem dal odkaz to urcite neni. Je to sablona od RT a pouziva doplnky, ktery JS nutne potrebuji.

S tim, ze ti ten web nejede hledej chybu nekde u sebe nebo nekde na tve trase net providera. Mne jede velice dobre a na to, ze to je RT muzu dokonce rict, ze jede jako blesk.

03. dub 2013 09:51 #106248
Odpověď od Cony
Moderátor
"obyčejný" web / "neobyčejný" web :cheer:
RT šablony neznám a naštěstí nepoužívám, stejně tak se vyhýbám jak to jen jde všem jiným kupovaným, i když s nimi občas bohužel také musím bojovat. Nemám je rád protože jsou obvykle až tak "uživatelsky přívětivé", že jsou překomplikované a přecpané skripty a vším možným. Navíc obvykle (poslední zkušenost s TA3) využívají svůj framework, který více nebo méně obchází a nedodržuje pravidla Joomly, nebo si je nějak přetváří.

Stránky, o kterých se bavíme očividně mootools na úvodní stráce nepotřebují, ostatně zas tolik efektů na sobě také nemají, pokud se dobře dívám tak hodně efektů je pomocí CSS3. A když se podíváte např. na stránku Contact, mootools se už nahrávají a těch skriptů tam je 17.

Joomla potřebuje mootools, jen tam kde jí to řekne šablona, obvykle ve formulářích, nebo kvůli nějakým modulům typu slideshow, galerie, popup oknům apod. Když tyto věci na stránkách nemáte, nepotřebujete mootools. Nemyslím si ale že Mootools jsou hlavní brzdou rychlosti stránek.

Powered by Fórum