Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Cookie Consent

08. led 2022 22:16 #145491
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: To Bong:
Prosím upravit tento překlad:

To už je dost specifický, nevim jestli bych to tam tahal...
Asi pro jednoduchost ještě přidám možnost editace textů přímo do nastavení pluginu, ať se nemusí lézt do přepisu jazyků...

08. led 2022 22:21 #145492
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Prosím o návod jak udělat položku menu

Nebude se jednat o klasickou položku menu, ale o nějakou bez odkazu, tj. buď "oddělovač", nebo "záhlaví menu". Podle toho, co se ti líp zobrazuje dle tvé šablony. Do názvu pak dáš ten shorttag {n3tcookieconsent settings}Nějaký text{/n3tcookieconsent}.

08. led 2022 22:28 #145493
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Co je stále špatně:
- po prvním schválení a následně druhém odmítnutí vše, má pořád stejně uložené nastavení v proměnné n3tCookieConsent a odmítnuté cookies (zde např. GA) se nevymažou. Datum a Revision se nezmění.

Code:
{"level":["functional","preferences","analytics"],"revision":0,"data":null,"rfc_cookie":false}

Určitě? Čím kontroluješ? Pokud pomocí DEV Tools v Chrome, uděláš před tím refresh? DEV Tools nereagují na změny Cookies v rámci JavaScriptu... Až když refreshneš stránku... Revision se měnit nemá, to je revize varianty souhlasu. Tzn. ty něco změníš v nastavení pluginu (přidáš další Cookies, další kategorii apod.) měl by si správně změnit revizi, pak bude vyžadován souhlas znovu od všech, i od těch co ho už odklikli. Kritický je to asi u toho přidání nové kategorie, protože tu nemáš odsouhlasenou od nikoho, tzn. všichni, kdo ti už souhlas dali, by tu kategorii měli zakázanou...

08. led 2022 22:48 #145494
Odpověď od Cony
Moderátor

Bong napsal: Všechny připomínky zapracovány (a další opravy a úpravy).

Supr, dík

Bong napsal: Box, Cloud, Bar jsou nic neříkající. Na druhou stranu mě nenapadá něco výstižného v lidštině. :-(

Abych pravdu řek taky nevim :) Bar asi "Postranní lišta", Box a Cloud možná "Popup okno", nebo nepřekládat, je to prostě název "šablony"...

Bong napsal: U těchto funkcí nějak nechápu co přesně znamenají a co se přesně nastane, když tam hodnoty +- nastavím. Třeba u Revision netuším ani co je to za jednotky - také dny?

Revize nemá jednotky, standardně začínáš s revizí 0. Kdo vleze na web, odsouhlasí ti revizi 0, řekněmě funkční a analytický cookies. Pak ale vlezeš do nastavení, protože si třeba přidal nějaký remarketingový kód, který jsi tam před tím neměl, a přidáš tedy kategorii Marketingových cookies. V ten okamžik by všichni, kdo ti už cookies odsouhlasili, měli ty remarketingový zakázaný. Tzn. ty z nich potřebuješ vydolovat nový souhlas i pro ty remarketingový. Zvedneš teda revizi na 1 - všem se souhlas objeví znovu (i těm co ho už potvrdili) a musej ti ho potvrdit znovu (tzn. v ideálním případě i s těma Marketing cookies)...

"Cookie rejected expiration" - standardně má souhlas platnost počet dnů uvedených v hodnotě "Cookie expiration" (po tu dobu je platná Cookie, a pokud se nic nezmění, uživatel souhlas neodvolá, nezmění nastavení apod. po daném počtu dnů přestane být cookie platná), tzn. musim žádat o souhlas znovu. Někde jsem vyčetl 13 měsíců, výchozí hodnota je tedy 395 (cca těch 13 měsíců). No jo, ale já jako provozovatel chci těch souhlasů co nejvíc, zas ale nesmím uživatele moc otravovat. Prooto je tu nastavení "Cookie rejected expiration". Pokud někdo odmítne všechny Cookies kromě funkčních (ty ani odmítnout nemůže), cookie je platná počet dnů podle tohoto nastavení. Tzn. dám sem třeba jen 30, a když mi někdo Cookies zamítne, už za měsíc se ho ptám znovu, jestli si to nerozmyslel :) (Já vim, je to otravný, ale on ten souhlas nakonec dá :D)

"RFC Cookie" - to už je fajnšmekrovina, smrtelník asi nevyužije. Je to jedna z možností JS pluginu, proto jsem to hodil i do nastavení... Podrobnosti v dokumentaci k JS pluginu .

08. led 2022 22:54 #145495
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal:

Code:
{"level":["functional","preferences","analytics"],"revision":0,"data":null,"rfc_cookie":false}

Jak psal Bong, bylo by dobré vysvětlit některé funkce, zde například revision, data, rfc_cookie.

To už koukáš hluboko, na složení té Cookie se souhlasem. To tě zajímat uživatelsky nemusí. Technicky jsou to
- level - odsouhlasené kategorie
- revision - odsouhlasená revize (viz výše)
- data - vlastní data - v rámci pluginu zatím nevyužito, uvažuji o přidání nějakého Unique ID, které by se i propsalo do logu se schválením. Můžeš využít v rámci vlastních JS (buď v nastavení pluginu, nebo v rámci šablony)...

09. led 2022 00:09 #145496
Odpověď od Cony
Moderátor
Ještě k překladu. Základní otázka, je TO Cookie, nebo TA Cookie :D
Používáš "Analytická cookies", "Maketingová Cookies" atd. Mně to trošku bije do očí, spíš bych řekl "Analytické Cookies", "Marketingové Cookies"...

Powered by Fórum