Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

n3t Cookie Consent

15. úno 2022 18:59 #145869
Odpověď od tomahy
Uživatel

Cony napsal:

tomahy napsal: řeším problém s měřením konverzí adwords. Po nasazení pluginu mi jde cca 50%+ konverzí do directu....což se mi nezdá (dle logu většina lidí schvaluje všechny cookies...)

Jaké GA používáte (gtag.js, analytics.js, GTM...)?

Jak máte v rámci pluginu nastavenou práci s neznámýmí Cookies (Zakázáno / Povoleno / Dle nastavení Neznámé Cookies + zveřejněná kategorie "Neznámé")?


Díky CONY - změnil jsem nastavení s neznámými Cookies na "Povoleno" - toto mě nenapadlo :)
Jinak používám analytics.js

18. úno 2022 19:07 #145884
Odpověď od Cony
Moderátor

Linelabcz napsal: Člověk by řekl, jedna cookie lišta, ale je za tím spousta práce a zadarmo. Jestli můžu někam přispět na vývoj, napiš.

Příspěvkům na kafe / pivo / vývoj se samozřejmě nebráním :D Tady je odkaz na Paypal

18. úno 2022 19:10 #145885
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Na Joomla (a tedy i na tomto plug-inu) je skvělé, že je možné použít jazykové override a tedy netrápit se v diskusi vůbec tím, co tam je od výrobce.

No, vzhledem k tomu, že jsem založením líný člověk, snažím se plugin udělat tak, abych, když jej nasazuji, to byl schopen udělat co nejjednodušeji a netrávil tím hodiny :) Takže možnost úprav je sice samozřejmá, ale snažím se to primárně směrovat systému "install and forget" :)

18. úno 2022 19:11 #145886
Odpověď od Cony
Moderátor

tomahy napsal: Díky CONY - změnil jsem nastavení s neznámými Cookies na "Povoleno" - toto mě nenapadlo :)

A pomohlo to?

28. úno 2022 12:26 #145903
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak s časovým odstupem praktické zkušenosti z nasazení Google Consent Mode (z jiného systému než Joomla) - Nefunguje :)
- při použití s GA4 nějaká data sbírá, ale velmi omezeně, v GA např. nejsou vidět realtime návštěvy, ty jsou pak vidět až v přehledech.
- při použití s GA3 pomocí gtag.js se data zřejmě nepromítají vůbec, dokonce ani po udělení souhlasu. TagAssistent hlásí, že data v pořádku odesílá, ale v přehledu v GA není prostě nic vidět. Realtime nereaguje vůbec, přehledy mi neukázali návštěvnost ani po 24 hodinách...

Těžko říct, zda je to způsobeno tím, že Google Consent Mode je stále jen Beta, nebo zda jsem někde opomněl něco v rámci GA nastavit... Pokud je tu někdo s jinou zkušeností, rád bych se poučil...

Dobrou zprávou je, že n3t Cookie Consent nepotřebuje používat Google Consent mode, jelikož řeší ukládání Cookie již přímo na webu :)

02. čvn 2022 01:37 #146463
Odpověď od Cony
Moderátor
Byla vydána verze 4.0.0, ke stažení zde .
Změny 
- upozornění na nedokončenou konfiguraci v administraci (děkuji Františkovi za podnět :))
- nový režim skenování, stránky se zobrazí v iframe, konfigurace se automaticky po ukončení skenování načte
- doplněna Aria Label k ikoně nastavení, pro uspokojení Lighthouse
- všechny barvy je možné nově zadat včetně průhlednosti

Powered by Fórum