Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

n3t Cookie Consent

27. pro 2021 23:27 #145408
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

www.phoca.cz
www.phoca.cz/phocacart
www.phoca.cz/phocacartdemo

Pokud nainstaluji dvě instance Joomly, úplně stejný, jak by jsi mi určil, která z daných url patří instanci 1 a která instanci 2?


Ale no tak, to je pořád hraní se slůvky :)

www.phoca.cz - GA XX1
www.phoca.cz/phocacart - GA XX2
www.phoca.cz/phocacartdemo - GA XX3

Doufám že už je to jasné, aspoň pro mne :)

Například podle robots.txt, podle sitemaps, podle zavedení do Google Search Console, já nevím,
musím to zjišťovat?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

28. pro 2021 00:19 - 28. pro 2021 00:23 #145409
Odpověď od H13
Admin

www.phoca.cz - GA XX1
www.phoca.cz/phocacart - GA XX2


Špatně, nejde o žádný hraní si se slovama:

www.phoca.cz je instance, která obsahuje článek "Phoca Cart" a menu odkaz "Phoca Cart" s aliasem "phocacart", tedy www.phoca.cz/phocacart

stejně jako
www.joomlaportal.cz je instance, která obsahuje menu odkaz na Kunenu
www.joomlaportal.cz/forum


To jako budeme vytvářet samostatný cookie pro každý článek?


Vnějšku je prostě jedno, jestli to co je za lomítkem vytváří jedna instance nebo dvě, je to pořád jedna doména. Stejně tak se nepátrá po tom, že na jedné Google doméně ti během brouzdání připravilo např. 10 různých serverů obsah. Nás přeci nezajímá, co za nástroj stránku vytvořilo, ale podstata toho, jestli jsou ty cookies stejné - ty které jsme odsuhlasili.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

28. pro 2021 08:36 #145410
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Honzo, udělej si to jak chceš :)
Já to udělám tak, že pokud budu mít další joomla instanci v podadresáři, nasadím do ní nový cookie plugin/aplikaci a nebudu nic vymýšlet.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

28. pro 2021 12:41 - 28. pro 2021 12:56 #145411
Odpověď od H13
Admin
Já nepotřebuji radu typu "udělej si to jak chceš".

Původní otázka zněla, jestli je to technicky možné a jestli s tím má někdo zkušenosti?

Neptám se na legální záležitosti (tam je to pro mě jasné - ta stejná cookie, která je buď vytvořena jednou instancí nebo druhou z jedné jediné domény, je pořád ta jedna stejná cookie ... instance != doména ani instance != subdoména).

Já to udělám tak, že pokud budu mít další joomla instanci v podadresáři, nasadím do ní nový cookie plugin/aplikaci a nebudu nic vymýšlet.


Ano, pokud máš jednu nebo dvě instance, pak nic vymýšlet nemusíš, ale pokud jich máš osm, devět nebo více, už přemýšlet musíš. A představ si vývojáře šablon, který má 50 demo stránek pro 50 šablon, ten už třeba tímto směrem uvažovat musí.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

28. pro 2021 13:00 #145412
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No protože pořád vymýšlíš jak to udělat jinak než píšu já že to udělám, tak mě je to prostě už jedno, já nemám a nebudu vymýšlet jiné řešení.

Neptám se na legální záležitosti (tam je to pro mě jasné - ta stejná cookie, která je buď vytvořena jednou instancí nebo druhou, je pořád ta jedna stejná cookie).


Tady se prostě lišíme v názoru.

- ta stejná cookie, která je buď vytvořena jednou instancí nebo druhou, je pořád ta jedna stejná cookie -

Tento názor podle mne není pravda

Když mám cookies z jedné instance (například - ja_promo_bar), která obsahuje informace o nastavení modulu JA Promo Bar od Joomlart, tak je to stejná cookies, ale v druhé instanci má jinou hodnotu == jiné nastavení a samozřejmě nejde použít a mixovat jejich hodnoty, protože pak nemusí obě instance fungovat správně.
Jde prostě o dva různé weby.

Rozumím tomu, že zatímco v Bavorsku a Švýcarsku je vůbec nenapadne tvoje varianta a uvažují jako já, jen v čechách začnou přemýšlet o tom, že jde o jeden a ten samý název cookie a tím pádem by stačil jeden souhlas (ať už mám instancí kolik chci).
Bylo to vidět krásně na tom webináři, kolik variant řešení se naráz objevilo v diskusi - rozuměj, jak to udělat abych to nemusel dělat jak to říká právník).

Já nevím a přiznám se že to ani řešit nechci.
Prostě pro jakoukoli instalaci Joomla (byť pořád na jedné doméně) budu vždy instalovat nové řešení pro cookies.

Například zde:
vm-versions.easysoftware.cz
je mnoho instancí joomla a pokud bych nasazoval, tak na každou joomla znovu a znovu a znovu.

Ale o tom je tato diskuse, že to někdo třeba ví a použije jako to říkáš ty a napíše ti svoje řešení :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

29. pro 2021 00:06 #145413
Odpověď od Cony
Moderátor
IMHO potrebujes získat souhlas jako subjekt, ne jako webová stránka. Pokud tedy uživatele dostatečně informujes, že se jeho souhlas týká jak example.com tak example2.com, povinnost jsi splnil, a je to právně v pořádku.

Powered by Fórum