Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

13. pro 2014 00:31 #119324
Odpověď od Cony
Moderátor
a ad 1) Je pravda že je to trochu zamotaný, když budou filtr čistě v session, tak při přechodu do jiné kategorie nemusí vůbec dávat smysl (v botách si vyberu velikost 36, a pak přejdu do triček, kde jsou velikosti XL apod..).

Společným bodem pro filtr by podle mně měla být kategorie, takže buď si pamatovat v session filtr dle kategorie (to by ale při hodně kategoriích mohlo být trochu problematické co do velikosti), nebo ho prostě vymazat při změně kategorie.

Kdyby byl jen přes GET/POST tak by se dost špatně řešil právě ten návrat z detailu zpět do seznamu, stránková navigace atd apod.

13. pro 2014 11:15 #119328
Odpověď od H13
Admin
Cony
Ad feeds - nové verze - ano to je asi to nejlepší řešení, takhle nějak to fungovalo, ale protože jsem na low cost serveru, celkem mi to vytěžovalo server (ono se sice skoro nic neposílá, ale i ta jednoduchá komunikace, když byla ve velkým množství, prostě server zaneprázdňovala :-( )

Jinak s těma filtrama je to opravdu hodně zamotaný, v podstatě se nedá trefit do nejlepšího řešení, protože v jednom případě by spíš vyhovovaly sessions, v druhém GET/POST, v třetím kombinace :-) Co jsem se tak koukal, tak to měli všichni spíš v get, protože, jak jsi psal, při změně kategorie může dojít úplně k jiným filtrovacím parametrům a hodnotám a např. pokud někdo prostě chce navšívit novou kategorii, asi by rád za čistou stránku (bez kritérií), atd. atd.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

13. pro 2014 14:53 #119330
Odpověď od Cony
Moderátor
K těm feedům - a co třeba DropBox nebo něco podobného. Nemít feedy u sebe, ale na nějakém takovémto CDN, nebo alá CDN... Je fakt že na Phoca rozšíření ten provoz asi bude velký :)

V Joomle 3.x je nyní i možnost do aktualizačního URL doplňovat kód licence - používá to třeba Akeeba. Dalo by se toho poměrně jednoduše využít na to, že standardně by link byl mrtvý a až po nastavení kdesi v konfiguraci komponenty nějakého zaškrtávátka typu OPRAVDU VÍM CO DĚLÁM by se link "oživil" přidáním nějakého parametru. Přišlo by mi to jako rozumný kompromis mezi oběma přístupy.

Ad filtry - takže klasické dilema, jednoduchá funkčnost nebo složité nastavení :cheer:

15. pro 2014 15:46 - 15. pro 2014 15:49 #119346
Odpověď od Bong
Moderátor
Pár chybek:
Stránka porovnání - uživatel nemá možnost přejít na stránku podrobností produktu a také nemá možnost si produkt rovnou vložit do košíku.
Ve Statistiky se objevuje u grafu stále anglicky Total Amount a Total Orders. V sloupcovém grafu je to v pořádku přeloženo.
COM_PHOCACART_TOTAL_ORDERS="Celkem objednávek"
COM_PHOCACART_TOTAL_AMOUNT="Celková částka"

Do diskuze:

Klasické vyhledávání com_search, com_finder přímo v Joomla bych nezatracoval. Když jsou stránky a součástí je i shop, je příjemné když mezi vyhledáváním najdete jak stránky, tak vlastně i informaci, že se to dá případně rovnou koupit (i bez obrázku atd.). Samozřejmě samostatné vyhledávání přímo v shopu bez něj to snad nejde!

Automatické aktualizace Phoca rozšíření. No jak píše Cony. Stačí zápis do instalačního xml souboru a na Phoca webu zase xml soubor kde se jen upravuje verze u konkrétního rozšíření. Akorát se tam do detailsurl napíše namísto odkazu na stažení libovolný text.
Jenže když je moc rozšíření je to trochu pakárna na přepisování (a že toho na Phoca je). Nevím jestli se o tom někde diskutovalo, nebo jsem to H13 posílal emailem. Ale kdyby Phoca Download uměla přečíst po nahrání ze ZIPu informace z instalačního xml a nasypat je hezky do názvu souboru, popisu, autora, verze,... a samozřejmě upravit i případný aktualizační xml na webu. No to bych si chrochtal :-). Třeba jDownloads něco podobného umí, ale nedělá ten aktualizační xml

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. pro 2014 16:50 #119347
Odpověď od Cony
Moderátor

Bong napsal: Ale kdyby Phoca Download uměla přečíst po nahrání ze ZIPu informace z instalačního xml a nasypat je hezky do názvu souboru, popisu, autora, verze,... a samozřejmě upravit i případný aktualizační xml na webu. No to bych si chrochtal :-). Třeba jDownloads něco podobného umí, ale nedělá ten aktualizační xml


Pokud vím, aktualizační feedy by měl umět Akeeba Release System, ale ještě jsem to nezkoušel...

15. pro 2014 17:55 #119348
Odpověď od Bong
Moderátor
O Akeeba Release System vím, kdysi jsem to nepoužil, myslím, že kvůli uložení souborů na joomlacode.org namísto vlastního webu. Ale to by Phoca šla jednoduše na Akeeba Release System zprovoznit, ta tam soubory ke stažení má :-)

Já spíš trochu nerozumím problémům s automatickými aktualizacemi. Pokud jsem si s tím hrál fungovalo to naprosto totožně jako instalace balíčku z PC. Dokonce jsem to na Phoca gallery testoval. stáhnul se balíček a naskočila standardní instalace s dotazem zda Instalovat, nebo Aktualizovat.
Třeba ty problémy s instalací když tam zbyly nějaké složky jsem zaznamenal jen u rozšíření s blbým xml (většinou tam chybělo: method="upgrade") nebo na hostingu kde byli rozdílní vlastníci pro FTP a skript.

Ale nechci o tom diskutovat. Zaprvé tomu nerozumim a stejně si to H musí rozhodnout sám :-)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum