Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

17. dub 2015 19:52 #121484
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Ahoj, chci se podělit se zkušeností s používáním Phoca Cart, momentálně pracuji na stránce 404, která mi na webu už funguje. Pokud ale zadám zdeformovaný odkaz v konci adresy, která už odkazuje do Phoca modulu, stránka mi zobrazí prázdný (neexistující) produkt, viz. zdeformovaný konec odkazu www.arboldeseda.com/cs/seznam-kategorii-...onbony-oranzovazhghf
Myslíte, že to půjde upravit nebo je to tzv. vlastnost, se kterou nepůjde nic dělat :-) Děkuji

17. dub 2015 22:18 #121485
Odpověď od Cony
Moderátor
Vy ale nemate "zdeformovaný" jen konec odkazu, ale chybí Vám v něm hlavně ID položky, tj. číslo 51 na začátku poslední části.

Phoca Cart je zatím v beta verze, zde zřejmě nepočítá s tím, že by někoho napadlo zadávat náhodná URL a zkoumat jejich funkčnost.

19. dub 2015 01:02 - 19. dub 2015 21:57 #121497
Odpověď od H13
Admin
Možností jak reagovat na nesmyslnou URL je víc, ale v podstatě se to neřeší:

Co je důležité:
- důležité je ochránit stránku tak, aby jakákoliv nesmyslná nebo zákeřná URL neohrozila:

1) databázi - tedy ochránit všechny vstupy do databáze
2) výkon serveru - tedy spíše, hlavně v případě útoku, udělat to tak, aby server vydal co nejméně výkonu

Tedy:
- buď to nechat být (viz tento případ) - v podstatě šetříme databázi, protože se ji na nic neptáme, nikam nepřesměrováváme
- nebo tam hodit redirect na 404

Zatím, jak píše Cony, jsem tohle neřešil, protože to není kritické (kritické je ochránit databázi), ale podívám se na to a zkusím tam dát 404

Jinak, jen pro info, momentálně pracuju na filtrování (základní struktura pro možné budoucí rozšíření), bude vypadat asi takto (viz obrázek):



...


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Stanislav K.

19. dub 2015 01:05 #121498
Odpověď od Cony
Moderátor
Pro inspiraci - narazil jsem na komponentu pro VM, která má filtrování docela hezky zpracované - test3.breakdesigns.net/index.php/search/screens/no-manuf

19. dub 2015 01:16 #121501
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, díky za tip, já už základní strukturu jakž takž mám a ty vychytávky jako je např. posunování ceny, to bych spíš nechal na modifikaci nějakého javascript experta :-)

Každopádně díky moc.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. kvě 2015 12:44 - 22. kvě 2015 12:50 #121878
Odpověď od H13
Admin
Moduly - viz screenshot:



-> www.phoca.cz/phocacart

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum