Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

<t-itle> v kódu stránky

08. zář 2019 10:37 #140663
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
už jsem na to přišel
1. nemůže být výstup prázdný, protože pak se to týká i třeba názvu okna prohlížeče a to asi nikdo rušit nechce.

2. Stačí v /www/libraries/src/Document/Renderer/Html/HeadRenderer.php
upravit řádek 132
na
Code:
$buffer .= "";//$tab . '<t-itle>' . htmlspecialchars($document->getTitle(), ENT_COMPAT, 'UTF-8') . '</title>' . $lnEnd;

ale teď mi řekni, jestli existuje vůbec nějaká možnost aby to bylo upgradeodolné

08. zář 2019 10:51 #140664
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No celá myšlenka, že vznikne prázdný výstup je nesmysl.
Podle SEO tam vždy musí něco být, takže ta úprava je špatná.
Navíc do toho vstupuje další proměnná == a to že titulek je možné generovat taky pomocí dodatečně nainstalovaných aplikací, pomocí titulku u menu atd atd

Takže než bych tu úpravu udělal, přemýšlel bych co mě k tomu vede a zda třeba nepoužít vlastní funkci v komponentě na vytvoření title.

Prostě pokud bych tento problém řešil, šel bych na to jinak.
Navíc myslím že původní dotaz souvisel s vytvořením duplicitního titulku == kdo ten duplicitní titulek vytváří?
Tam bych hledal prvotní problém a hledal řešení jak odstranit duplicitní titulek.


A odpověď na otázku zda se to při upgradu Joomla přepíše.
Ano, přepíše.

Pokud my hackujeme cokoli na našich projektech, vše archivujeme do gitu a popíšeme, tak aby při upgradu bylo hned jasné co znovu upravit.
Pak je to otázka 5 minut jen projít seznam úprav a znovu nasadit (úpravy se jen vezmou z gitu).
Z toho důlvodu vydáváme i upravené verze aplikací (Artio, CustomFilters, Acymailing...)
Vše máme přehledně uložené v archívu s popisem proč se to upravilo.

Takže například obecně vím, že joomla neumí správně zobrazit položky submenu na aktivní položce menu při použití dalšího modulu nabídka, takže tam používáme hack. A při každém upgradu hack znovu nasazuji ručně.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. zář 2019 11:08 - 08. zář 2019 11:10 #140665
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
JASNĚ CHÁPU. ZMĚN NEMÁM TOLIK, ABYCH JE DÁVAL DO GITU, ALE MÁM JE POZNAMENÁNY. Takových věcí mám také víc.

Pokud mi navrhneš lepší řešení, budu rád.
Potřebuji aby v K2 se do <t-itle>...</title> dalo něco jiného než název itemu, v tomto případě obsah dodatečného pole. To si naprogramuji, ale musím se zbavit title, které tam dává joomla, aby to nebylo 2x

PS, titulek v menu nechci použít, musel bych přidat položku menu každému k2 itemu

08. zář 2019 12:04 #140666
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Proč by proboha K2 sama vkládala duplicitní title?

Jak se tam ten duplicitní title dostane? Nějaké URL a popis k tomu je?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. zář 2019 12:27 #140667
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pochopte, že Vás chci navést k tomu, že ta chyba se mí řešit jinak a podle mne vznikla zásahem programátora (domnívám se toho co vkládá vlastní title do K2).

Vy mi to ale neulehčujete a pořád se bráníte :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. zář 2019 16:53 #140668
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak znovu a ještě jednou srozumitelněji:

Potřebuji aby v K2 se do <t-itle>...</title> dalo něco jiného než název itemu, v tomto případě obsah dodatečného pole. To si naprogramuji, ale musím se zbavit title, které tam dává joomla, aby to nebylo 2x


Tedy já sám si přeprogramuji k2, aby mi ve výstupu dala title jaký chci (nechci název článku). proto jsem se musel zbavit title, který tam dává joomla, aby nebylo title 2x

Je to už jasné?

Powered by Fórum