Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Velmi pomalá administrace

26. bře 2019 15:01 #139573
Odpověď od Cony
Moderátor

David Zirhut napsal: Buď hosting požádat, jestli může nějaké logy dodat, pokud by to nešlo tak přidat do PHP kód měření doby spouštění SQL dotazů a ty které jsou nad míru zalogovat a následně zanalyzovat.

Mohlo by postačit v globálním nastavení Joomly zapnout režim ladění.
Poděkovali: Joom

26. bře 2019 17:12 #139576
Odpověď od Joom
Začátečník
Dobrý den, co bych měl hlavně hledat v tabulce session? Tedy co tam smazat a jaký to má vliv na rychlost administrace? Děkuji za vysvětlení.

Podle mě je databáze OK, největší tabulkou jsou články a ta má 1,5 MB a celá databáze 10 MB. Ještě se podívám na session.To není mnoho. Tabulky jsem dal zkontrolovat i opravit.

Diky za radu.

26. bře 2019 17:14 #139577
Odpověď od Joom
Začátečník
Ahoj Cony, režim ladění jsem v Joomle zkoušel, ale neviděl jsem nikde hlášení o chybách, tak jak už jsem vícekrát viděl. Děkuji za snahu poradit.

26. bře 2019 17:19 - 26. bře 2019 17:20 #139578
Odpověď od Joom
Začátečník
Dobrý den, požádal jsem webhosting o logy. Chyba není na jejich straně, ale jak psal Cony asi v nějakém pluginu.

Je někde nějaká ráda jak analyzovat všechny SQL dotazy které trvají delší než krátkou dobu (lze začít dlouhými časy a postupně zkracovat). Jsem samouk.

Děkuji za snahu poradit.

26. bře 2019 17:40 #139579
Odpověď od Joom
Začátečník
Tady se začínám ztrácet. Kam prosím přidat PHP kód? Drobné úpravy jsem v PHP dělal, ale opravdu jen jako samouk. Můžu požádat o radu, jak by ten kód měl vypadat a kam ho přesně vložit (měření doby spouštění SQL dotazů)? Kde pak neleznu ty časy PHP skriptů? A co je hodně času a co málo? V některých situacích mám hlášku při kliknutí v administraci na nějakou nabídku, že vypršel časový limit. A když ten PHP skript zakomentuji tak bude problém s tím k čemu se ten PHP skript bude vázat. Tam bych se už raději obrátil na vývojáře daného rozšíření. Těžko mohu opravovat něco, co jsem netvořil a navíc na to nemám ještě takové znalosti. Nejhorší na to všem je, že prostě nevím, který plugin a nebo i něco jiného to dělá.

Děkuji za rady i pomoc.

26. bře 2019 18:13 - 26. bře 2019 18:18 #139581
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
zkuste pro zacatek napsat, jake je vlastne nastaveni vaseho hostingu (klidne i kde hostujete):
max_execution_time
memory_limit
kolik vlastne mate tech aktivnich php procesu
jaka je cca navstevnost (vcetne botu a robotu)

A povypinejte zatim vsechny cachovaci pluginy a nastaveni, co mate. Jestlize mate slaby hosting, tak jej zabijite mozna uz jen tim cachovanim, pripadne do Vas muze nejaky bot busit a vycerpava Vam volne konexe.
Ze mate pocit, ze frontend jede jakztak ok, neni moc meritelne => zmerte:
developers.google.com/speed/pagespeed/insights
tools.pingdom.com/
- vyberte nejblizsi server

Joomla! pro každého
Poděkovali: Joom

Powered by Fórum