Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Velmi pomalá administrace

28. bře 2019 13:17 #139625
Odpověď od Joom
Začátečník
A ještě jedna reakce. Teď už dokonce jsme u rychlosti stránek. Osobně proti jeho radám nic nemám a postoj hodnotím jako vstřícný. Problém je, že to neřeší můj problém s pomalou administrací.
Dobrý den,

to je ale divné, že to nepomohlo. To máte taky změřeno nebo to berete
pocitově? Pokud to opravdu změřeno nepomohlo, tak by buď ten plugin
musel být nefuknčí nebo máte při načítání stránky příliš mnoho operací
se vzdálenými prostředky (nebo tak něco).

Každopádně abychom se mohli bavit o obstojné rychlosti, nemůže jít o 3
sekundy ani 3 MB, musel byste obojí vydělit aspoň třemi. 3,5 MB je pořád
hodně i v dnešní době. A nejde jen o rychlost připojení, ale také o to,
že to musí servery, ale hlavně prohlížeč přechroupat.

28. bře 2019 17:38 #139627
Odpověď od Cony
Moderátor
Cache v administraci opravdu nepomůže. Stránky se s ní zrychlí, ale nejdřív bych řešil proč jsou pomalé, a pak až nasadil Cache...

Jinak 3s a 3MB (já vidim dokonce 4MB) je opravdu dost... 1MB CSS je velmi hodně, 600KB skriptů také není zrovna málo.
CSS Komento - 225KB
yShortcodes - 72KB
i samotná šablona má 260KB

28. bře 2019 19:37 #139631
Odpověď od Joom
Začátečník
Ok. Cony co bych měl podle tebe udělat? Kde vidíš největší problém? Teď se nebavíme o administraci? Jinak je podle tebe rozumné dát načítání videí na hlavní stránku? Já fakt nevím? Potřebuji feedback od vás. Potřebuji názor od vás zkušenějších.

28. bře 2019 23:21 #139634
Odpověď od Cony
Moderátor
Zásadní problém bych viděl v té administraci. Pokud ta je pomalá, nebo dokonce končí na timeout, je něco špatně. To bych řešil prvně. Frontend pak porovnat rychlost odpovědi serveru a čas vykreslení. Pokud je pomalé to první, je problém na serveru, pluginy, nevhodné nastavení, použité komponenty / moduly / šablona atd. Pokud to druhé, bude na vině množství CSS a skriptů (s tím bych něco dělal určitě, protože 1.5MB jen na css a skripty je prostě moc).

29. bře 2019 11:26 #139638
Odpověď od marvays
Návštěvník
Jednou jsem měl podobný problém. Na "mém" webhostingu (webhostingu kde mám web) májí blokováno připojování z PHP skriptů na zahraniční servery. Už nevím co to bylo za rozšíření, ale firewall to bloknul a skončilo to timeoutem. Jakmile jsem to odhalil, přidal jsem výjimku do firewallu a bylo po problémů. Možná to bude na tom samém principu. Ale jen něco, co je v administraci.

Powered by Fórum