Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

GDPR - cookies - web

13. pro 2021 23:27 #145284
Odpověď od Cony
Moderátor
Jinak stávající stav
Alza.cz - žádná cookies lišta, žádný souhlas, hromada cookies včetně analytických a remarketingových
Mall.cz - lišta s informací o zpracování osobních údajů, tlačítka jen Rozumím a malý odkaz na nastavení. V nastavení přes další proklik na správu Cookies, kde se sice Analytické a Remarketing Cookies tváří jako zakázané, ale web je vesele ukládá dál :)
Heureka - stále jen lišta s tlačítkem Rozumím, žádná možnost odnmítnutí
Shoptet - nějaké info o připravované Cookie liště zde ale ještě jsem nenašel eshop, kde by to už běželo

No předpokládám, že to všichni budou honit až po Vánocích :D Hezký článek (pohled právníka vs. UX designéra) zde .

14. pro 2021 01:33 #145286
Odpověď od H13
Admin

No předpokládám, že to všichni budou honit až po Vánocích :D Hezký článek (pohled právníka vs. UX designéra) zde .


No právě, podle mě už to mají i připravený, ale do produkce to prostě půjde až když to bude opravdu nutný, protože udělat toto před vánocemi, to by nebyl dobrej tah. To znamená, že my se momentálně nemůžeme dívat na nynější stav ostatních, protože prostě dokud můžou, tak zbytečně nekomplikují.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

14. pro 2021 08:54 #145287
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pro všechny:

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Ernst

14. pro 2021 08:56 - 14. pro 2021 09:05 #145288
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
To Cony:

Díval jsem se např. na web, který odkazuje Linelab a tam se sice Cookies neuloži do odkliknutí souhlasu, ale GA údaje se posílají. Kontroloval jsem i přímo web Cookiebot.com a tam to mají stejně, tzn. do GA se data posílají, jen bez Cookies, tj. GA pak nepoznají stejného uživatele, nedokáží si propojit traffic.


Nemůžeš posuzovat chování nyní a to co by mělo teprve platit == od 1.1. se GA nesmí posílat dokud to neschválíš.
Ale až od 1.1. :)

Pokud tedy máš na webu nějaké řešení (to je jedno jestli od 357 nebo Cockiebotu nebo StoreJextensions nebo od koho) a toto řešení sice funkčně má ty tlačítka, souhlasy a já nevím co vše a vypadá to jako že ok, ale současně máš nainstalovaný GTM plugin nebo natvrdo vložený GTAG.JS v šabloně a ty budou neustále měřit i po zakázání, tak sorry jako, ale to řešení co máš nasazené NENI SPRÁVNĚ FUNKČNÍ.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

14. pro 2021 09:30 - 14. pro 2021 09:32 #145289
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Např. Heuréka Ověřeno, Zboží konverze apod. se posílají server -> server, tzn. týká se jich sice GDPR, ale ne Cookie zákon (podle mně).


Podle webináře je to omyl a bohužel týká.
Nejde o Cookie zákon, ale zákon o ochraně dat. A tomu je jedno jestli jde o cookie nebo data sbíráš jinak a posíláš server-by-server :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

14. pro 2021 13:31 #145291
Odpověď od Cony
Moderátor
Rudo, dík za webinář, zkouknu, ale je to na dlouhý večer :)

Jinak s těma GA - sice ještě není 1.1, ale předpokládám, že CookieBot má na svém webu už nasazené plnohodnotné řešení, už jen proto, že v okolních státech už vyhláška platí a také proto, že je to jeho hlavní byznys, přeci si nebudou dávat na svůj web jako "reklamu" něco co nefunguje.

Krom toho v GA existuje něco jako "Režim souhlasu" - Consent mode - tam mají výslovně napsáno

Značky Google je třeba načíst vždy, tedy i v případě, že uživatel souhlas neudělil.

Powered by Fórum