Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

GDPR - cookies - web

19. pro 2021 14:06 #145358
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel

H13 napsal: Hezké. Automatický sken používaných cookies a skriptů to asi neumí?


Neumí. Ty sám, jako správce musíš vědět, k čemu který skript slouží. Podle toho si vytvoříš kategorie, které má uživatel možnost přijmout/odmítnout.. Pokud to nebudeš vědět, pak máš možnost si nechat web oskenovat externí službou (pravděpodobně za poplatek) a podle toho si to nastavit.

19. pro 2021 14:15 #145359
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
Teď jsem si po dlouhé době četl diskuzi na GH a před 10-ti dny položila Elisa dotaz, zda by to mohlo umět automatický sken cookies, zatím bez odpovědi... ale předpokládám, že se k tomu určitě někdo vyjádří, protože to nebylo sloučené a je možné dělat úpravy.

19. pro 2021 14:30 - 19. pro 2021 14:35 #145360
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Code:
Neumí. Ty sám, jako správce musíš vědět, k čemu který skript slouží.

No ty vogo, to je odvážné :)

A víš že jsem nevěděl že mám v Joomla tyto cookies proměnné a k čemu jsou?

rc::a, rc::c == Google Recaptcha
hex (32) == Hetzner hosting

Teprve až mi to projel cookiebot, tak jsem je začal zkoumat a podle popisu od cookiebotu to bylo jasnější.
(P.S. Ano, o opensource cookie DB vím).

Pochybuji že nějaký admin Joomla verze 2.0 (tzv. správce klikač) to bude vědět. To si prosím nenamlouvejme.

Navíc:
Co jsem se díval na ostatní aplikace na jejich automatický scan - projedou jen něco, ale už neprojedou opravdu celý web.
Proto taky ta analýza od cookiebotu trvá poměrně dlouho.

Za mě - a říkali to i na tom webináři - za ně - je nejlepší si udělat analýzu od cookiebotu - ta je zdarma.
Stejně jsem to tak používal v roce 2018 pro prvním nasazení.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

19. pro 2021 16:27 #145361
Odpověď od Cony
Moderátor
Joomla 4.1 je řešením jen pro weby na Joomle 4. Těch je obávám se zatím pomálu, už jen kvůli VM.
Navíc mi přijde, že vkládání skriptů přímo do jedné komponenty také není úplně řešením. Co např. konverzní skripty, skripty pro eventy GA atd... A pak samozřejmě to co píše Ruda, málokdo asi vůbec ví jaké skripty na webu má a jak má nasadit. Pravděpodobně každý má stažený jen nějaký plugin, který udělá vše za něj... Obávám se, že většina "adminů" jen zapne tuto novou funkci v J4.1 a dál řešit nebude, ponechá si na webu skripty od třetích stran, které budou dál vesele ukládat cookie...

19. pro 2021 22:41 #145365
Odpověď od H13
Admin

Joomla 4.1 je řešením jen pro weby na Joomle 4. Těch je obávám se zatím pomálu ...


To je nám samozřejmě jasný, proto taky čekáme na tvoje řešení. :-)

Plán je jednoduchej a jasnej:

- Pavel (Cony) už má skoro hotový řešení jak pro J3 tak pro J4
- Až bude, tak to pořádně otestujeme
- A Ruda napíše návod krok po kroku, jak si cookiebotem otestovat stránku a jednotlivý prvky zařadit
- A co budu dělat já? No já jsem přeci napsal tento plán. :-) :-) :-)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. pro 2021 02:50 #145370
Odpověď od Cony
Moderátor
Hmm, neni to tak jednoduchý, jak jsem si představoval. Když se skriptu Google Analytics zakáže zapsání Cookie, tak radši nic nepošle :/ Tak přemejšlím jak jinak... Asi nechat GA proběhnout a až pak jim cookie smazat...

Powered by Fórum