Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

GDPR - cookies - web

21. pro 2021 06:53 - 21. pro 2021 07:08 #145371
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Hmm, neni to tak jednoduchý, jak jsem si představoval. Když se skriptu Google Analytics zakáže zapsání Cookie, tak radši nic nepošle


Ale tam je přece jasný postup - script povolit vždy, jen přidat info zda je to granted nebo denied
Ostatní se pak nastaví na GA nebo GTM

A jak to má ten CKCookie?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. pro 2021 08:33 - 27. pro 2021 08:33 #145397
Odpověď od mirspan
Uživatel
Používám toto řešení www.cookieconsent.com/
Poděkovali: Cony, Petr1K

27. pro 2021 13:20 #145398
Odpověď od Cony
Moderátor

mirspan napsal: Používám toto řešení www.cookieconsent.com/

To je založené na označování skriptů v kódu. Pokud máte skripty vložené na pevno v šabloně, tj. jednoduše si je upravíte, mohlo by to fungovat. Pokud skripty vkládáte pomocí pluginů, pravděpodobně to již moc funkční nebude. Moc jsem to nezkoumal, ale posílá Vám to data do GA, i když uživatel nepovolí analytické cookie? Z toho příkladu co mají na webu mi přijde že ne...
Poděkovali: Rudolf, Petr1K

27. pro 2021 13:57 - 27. pro 2021 13:59 #145399
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

mirspan napsal: Používám toto řešení www.cookieconsent.com/


Skvělé, děkujeme za info ale přesně jak píše Cony, to pak nám psal zákazník, abychom upravili plugin Heuréka a obalili ho nějakým divem s třídou, aby si mohl jeho script vypnout....

Dokážu si představit jak admin e-shopu píše 20 vývojářům, aby upravili svoje pluginy, protože on si přece nainstaloval plugin cookieconsent.
V nejlepším případě nedokáže zkontrolovat zda plugin funguje správně == zda ty GA se pořád přes cookie měří nebo ne (samo pokud používám například plugin GTM).

Asi to dopadne stejně jako když mi výrobce aplikace GDPR odmítl upravit aplikaci, i když vypnutí traktovacích JS provádí nestandardně a vytváří JS chyby na webu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum