Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

GDPR - cookies - web

15. pro 2021 13:17 #145320
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Vše přehledně v administraci, navíc ztížené tím, že souhlasy byly rozdělené na souhlas uchováváním osobních údajů, souhlas s fotografováním, souhlas s pořizováním video záznamů (a každý možný odmítnout, znovu odsouhlasit, znovu odmítnout...)
Na všechny souhlasy pak bylo nutné vygenerovat protokol ve formátu pdf, vytisknout a založit pro případnou kontrolu.

To je asis kanónenm na vrabce, já měl na mysli spíš jednoduchý log přímo ve složce logs Joomly - IP adresa, seznam souhlasů a konec. Volal by se Ajaxem po odkliknutí souhlasu, práce tak na 2 hodinky :)

16. pro 2021 07:31 #145331
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

To je asis kanónenm na vra


To bylo doporučení od právní agentury jak to má být, ne náš výmysl.
Jak jsem psal - chodí hrát tenis bývalý prezident Vašík Klausů a ten se nechce nechat natáčet :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

17. pro 2021 16:32 - 17. pro 2021 16:33 #145346
Odpověď od H13
Admin
Mimochodem, když jsme se bavili o tom, že se nemůžeme dívat na ostatní, jak to řeší, protože vyčkávají na nový rok, tak zde jen malé potvrzení:


alza.cz - vás pustí
alzashop.com - nepustí, dokud neodsouhlasíte, nemůžete ani na stránku, ani se nezbavíte popup okna, co vás informuje o dodání.

Tedy, mezinárodní alternativa už jede podle nových, u nás ještě neplatných, pravidel.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Cony

19. pro 2021 09:05 #145355
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
zdravím pánové,

v nové Joomla 4.1 bude integrovaný správce cookies, není potřeba řešit různé doplňky. Maximálně tak na přechodnou dobu. Joomla 4.1 by měla vyjít cca v půlce února 22, pokud se něco nezmění..

Jak takový správce bude vypadat v praxi se můžete podívat přímo na GitHubu, kde jsou i videa.. Já osobně jsem zkoušel vývojovou verzi 4.1-dev a správce fungoval dobře. Veškeré skripty např. GA, toplist, hotjar apod., se budou vkládat přímo do správce cookies a ten na základě souhlasu/nesouhlasu ten daný skript povolí/nepovolí..

Odkaz na GitHub: github.com/joomla/joomla-cms/pull/35278

19. pro 2021 12:55 #145356
Odpověď od H13
Admin
Hezké. Automatický sken používaných cookies a skriptů to asi neumí?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. pro 2021 14:05 #145357
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ondřeji hezké :)

Já myslím že přechodná doba pro e-shopy na VM bude minimálně asi tak 1-2 roky (ne každý ze zákazníků chce platit upgrade, protože vyšla nová Joomla, ale každý souhlasí víceméně s tím že tedy něco pro to cookie udělá...)

Takže se to bohužel musí řešit.

> Automatický sken používaných cookies a skriptů to asi neumí?

Ten ti dělá přece cookiebot...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum