Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vícejazyčný virtuemart

10. pro 2019 12:33 #141318
Vícejazyčný virtuemart od Ernst
Joomla Expert
Nejsem znalcem VM, proto se zeptám.
Lze nastavit, aby se nějaký produkt zobrazil jen v českém jazyce a v anglické ne?

10. pro 2019 13:25 #141319
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud se nepletu, tak to nelze.

10. pro 2019 14:19 #141320
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to jsem si taky trochu myslel a nechápu proč to nejde. Tedy nechápu proč to není ve VM připraveno a ani jsem nenašel rozumný návod, jak to doprogramovat

10. pro 2019 14:29 #141321
Odpověď od Petr
Začátečník
Jde to udělat tak že se nechá produkt pouze ve výchozím jazyce a např. angličtinu mu nevytvořím, opačně to nejde to je ve výchozím jazyce se zobrazí vždy.

Popř. jde si vytvořit vlastní pole u produktu a ve výpisu kategorie to kontrolovat a pokud se nemá zobrazit tak ho přeskočit.

10. pro 2019 14:58 #141322
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
dík, prosím tedy, jak tedy produktu nevytvořím anglickou verzi?

Ve výpisu kategorie by to šlo upravit i bez dodatečného pole, ale nevím zda jdou pochytat všechny souvislosti. např. související produkty, doporučené produkty, varianty atd.

10. pro 2019 15:30 #141324
Odpověď od Cony
Moderátor
No pokud to dobře chápu, znamená vytvořit produkt ve výchozím jazyce, a pak už nikdy neklikat na změnu jazyka v editaci produktu, nebo alespoň to s ní neuložit. Popř. smazat překlad v databázi. Je to spíš takový "odpad" funkčnosti, produkt se nezobrazí, pokud nemá v databázi překlad. Administračně je to ale těžko uhlídatelné. Teoreticky by pak šlo smazat překlad i do výchozího jazyka, ale pak zas vždy v administraci konkrétního produktu se zas přepínat do toho jazyku, ve kterém je produkt definován, jinak by se produkt dovytvořil...

Napadá mně snad jedině to "zautomatizovat" skriptem, který by z databáze překlady mazal na základě nějakého dalšího příznaku, je to ale celé dost přes koleno...

Powered by Fórum