Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vícejazyčný virtuemart

11. pro 2019 06:12 - 11. pro 2019 06:19 #141327
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Tedy nechápu proč to není ve VM připraveno


Nevidím důvod proč by mělo.

Navíc to odporuje logice věci - mám jeden jednoznačný produkt s jedním SKU/ID/EAN, který má jen jazykové verze. Pokud zapnu multilanguage, mám pořád jeden jediný produkt jen v různých jazykových verzích.

Nebavím se nyní o hračkách typu J2store, který na každou jazykovou verzi musí mít nové ID produktu. Co to udělá za bordel s účetnictvím a skladovostí je nasnadě.

Pokud z nějakého důvodu nechcete některé produkty prodávat pro anglicky mluvící země a pro české ano, jsou na to jiné cesty, než výše uvedené návody, které patří do ranku jak to udělat aby to fungovalo, ale systémově špatně.

že se nechá produkt pouze ve výchozím jazyce a např. angličtinu mu nevytvořím


No tady bych hóoodně přemýšlel a asi i odporoval (nemám ověřeno, ale v administraci se to děje == URL určitě existuje). Pokud rozumím skladbě URL a kódu html, tak Vám takový produkt zobrazím na FE i když nemá překlad a pak si ho s radostí objednám (co na tom, že se bude jmenovat UNTRANSLATED NAME).

Popř. jde si vytvořit vlastní pole u produktu a ve výpisu kategorie to kontrolovat a pokud se nemá zobrazit tak ho přeskočit.


A tady bych odporoval hodně :) Evidentně není zmáklý přepis core programu VirtueMart pro paginaci, počet produktů ve výpisu kategorie, search, související produkty a další a další. Na souvislosti se jaksi zapomnělo.

Já bych určitě řešil takto (pokud bych musel): (z marketingového, seo a dalších hledisek...):

Pracoval bych s kategoriemi, se štítky, s dopravami a platebními pluginy. Všechny součásti umí omezit nákup nebo informovat zákazníka, že si stejně neobjedná. (Aspoň ty naše verze).
U eshopu s konopným zbožím jsem musel, takže tam je to takto vyřešeno.

Nebo můžete šáhnout po řešení typu J2store (jak jsem psal výše), tam pro každou jazykovou verzi vytváříte nový produkt.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Ernst

11. pro 2019 10:18 - 11. pro 2019 10:18 #141331
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Dík Rudo, v podstatě jsi mi potvrdil, to co jsem si myslel nebo psal výše.
Představa zákazníka, že ve VM nastaví druhý jazyk a v něm nabídne jen menší sortiment zboží není s VM slučitelná.
Umím si představit, že by v překladu byla i položka "stav" a dle té by se to řídilo, ale to přepisem udělat nejde, muselo by to být už v jádru VM.

Powered by Fórum