Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Je lepší sh404SEF nebo JoomSEF 4

23. říj 2017 16:29 #132719
Je lepší sh404SEF nebo JoomSEF 4 od petrkub
Návštěvník
Dobrý den,
chtěl bych poradit, v současné době přecházím z J! 1.5 a starého virtuemartu na J!3.8 a nejnovější virtuemart a používám starý JoomSEF + plugin na virtuemart. Chtěl bych se zeptat která komponenta je v současné době lepší sh404SEF nebo JoomSEF 4? Díky.

23. říj 2017 16:43 #132720
Odpověď od Bong
Moderátor
Otázkou není co z rozšíření je lepší, taky v čem lepší, že?

Vy potřebujete jen kladnou odpověď na otázku: Budou v nové verzi vygenerovány URL naprosto shodným způsobem tak, aby byly URL z původních stránek identické s novými?

Jestli ano, pak zkuste opět JoomSEF, ale pořádně si to otestujte. Už jsem narazil, že nešlo vygenerovat na J3 stejné URL. Některé funkce v nových verzí chybí.

A pokud to nepotřebujete, nebo si chcete dát trochu práce z přesměrováním na nové URL, vyhněte se podobným rozšířením obloukem.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. říj 2017 07:42 #132746
Odpověď od petrkub
Návštěvník
Já bych se jim klidně vyhnul, ale problém je právě v tich adresách, když mám čistou instalaci tak mi to dává do adresy /virtuemart/ a to je špatně. Co jsem koukal tak to jde odstranit přepsáním php souboru a to je pro další aktualizace VM taky nešťastné řešení, ale asi menší zlo než samotná komponenta.

Pak je problém že když mám adresu: domena.cz/menu/submenu/produkt tak mi to zkracuje adresu na domena.cz/submenu/produkt

Potom budu určitě potřebovat nějakou komponentu na 301 přesměrování, když mi vypadne nějaká adresa a pak komponentu na vložení google analytics, sledování konverzí v košíku a konverze pro sklik, vložení kódu pro retargeting a zbozi.cz.

Pokud máte nějaké jednoduché elegantní řešení, tak budu jen rád. Ve VM jsem se rochal takhle naposledy před skoro 5 lety a za tu dobu jsem to vůbec nesledoval a teďka koukám jak puk jak se to posunulo dopředu :) Díky za rady.

24. říj 2017 11:44 #132748
Odpověď od Bong
Moderátor
Připomínám, že pro správnou funkci všeho je třeba mít nastavený .htaccess a v Globální nastavení - Veřejná část - Nastavení SEO mít povolené Přátelské URL a Použít přepis URL.

Spousta věcí, jako je zobrazování - nezobrazování třeba názvu komponenty nebo menu, submenu, kategorie, subkategorie, se dá jednoduše řešit vytvořením vhodně členěného menu, včetně skrytých položek, které vám s vytvořením požadované URL pomohou.

V Joomle 3 najdete na to přesměrování komponentu Přesměrování: Odkazy. Tam si lze adresy, které by končily chybou 404 přesměrovat na existující. Dokonce je možné toto udělat dávkově. Já jsem toto nedávno řešil sice s články , ale mohlo by to být podobné. V tabulce JoomSEF přesměrování ve staré Joomle najdete vlastně seznam všech adres co vytvořil. Když si to vyexportujete do Excelu je to jeden sloupec, který se jen zduplikuje a v duplicitním si uberete - přidáte (většinou hromadným nahrazením) do adresy co třeba tak, aby měla nový tvar.

Staré URL pak budou automaticky přesměrovány s chybou 301, což už vyhledávače akceptují bez problémů.

Ne vše je třeba řešit takto, například články a jiný obsah, který díky JoomSEF neměl v URL číslo ID je možno vyřešit povolením nové funkce Články: Možnosti - Integrace - Adresa URL směrování.

Existující nebo neexistující koncovku v URL (.html) jednoduše zakážete nebo povolíte v Globální nastavení - Veřejná část - Nastavení SEO

Také úprava .htaccess vám může spoustu přesměrování udělat. Myslím, že sahat do kódu komponenty nebude potřeba.

Prostě se snažit v základu vytvořením menu a nastavením přiblížit se ideálu a to co nelze "doladit" v komponentě přesměrování...

Jak tak koukám, možná by to stálo za nějaký obšírný článek :-)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: petrkub

30. říj 2017 07:51 #132812
Odpověď od petrkub
Návštěvník
Díky za to upozornění na komponentu přesměrování. Tím mám vyřešeny případné chyby 404 a 301 přesměrování. Články jsem už vyřešil, naštěstí jsem jich měl jen pár.
Problém na co jsem nepřišel je stále to zobrazování "virtuemart" v URL. Mám vytvořené hidden menu, k němu nemám přiřazený žádný modul a stejně se to zobrazuje v URL, na internetu jsem k tomu hledal nějaký návod, ale nějak mi to nefunguje, nebo spíš dělam něco špatně. Když kliknu na tu položku virtuemart - Přiřazené moduly a tam je seznam kde je toto menu zveřejněné, myslím že v tom je problém, ale nevím jak u těchto modulů udělat aby bylo všude nastaveno na NE, jestli to jde.

Přílohy:

30. říj 2017 17:06 #132816
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
jak mate nastaveno v VM konfigurace/seo
mam tam zatrzeno jen
seo přípona -detail
překládat řetězce - zatrženo
SEF for cart links - zatrženo

v adrese se mi objevuje jen domena.cz/alis zbozi
nemusel jsme dělat žádné další akce typu skryté menu atd..
možná by bodl link.

Powered by Fórum