Je lepší sh404SEF nebo JoomSEF 4

Petr
23. říj 2017 16:29 #132719
Dobrý den,
chtěl bych poradit, v současné době přecházím z J! 1.5 a starého virtuemartu na J!3.8 a nejnovější virtuemart a používám starý JoomSEF + plugin na virtuemart. Chtěl bych se zeptat která komponenta je v současné době lepší sh404SEF nebo JoomSEF 4? Díky.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
23. říj 2017 16:43 #132720
Otázkou není co z rozšíření je lepší, taky v čem lepší, že?

Vy potřebujete jen kladnou odpověď na otázku: Budou v nové verzi vygenerovány URL naprosto shodným způsobem tak, aby byly URL z původních stránek identické s novými?

Jestli ano, pak zkuste opět JoomSEF, ale pořádně si to otestujte. Už jsem narazil, že nešlo vygenerovat na J3 stejné URL. Některé funkce v nových verzí chybí.

A pokud to nepotřebujete, nebo si chcete dát trochu práce z přesměrováním na nové URL, vyhněte se podobným rozšířením obloukem.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Petr
24. říj 2017 07:42 #132746
Já bych se jim klidně vyhnul, ale problém je právě v tich adresách, když mám čistou instalaci tak mi to dává do adresy /virtuemart/ a to je špatně. Co jsem koukal tak to jde odstranit přepsáním php souboru a to je pro další aktualizace VM taky nešťastné řešení, ale asi menší zlo než samotná komponenta.

Pak je problém že když mám adresu: domena.cz/menu/submenu/produkt tak mi to zkracuje adresu na domena.cz/submenu/produkt

Potom budu určitě potřebovat nějakou komponentu na 301 přesměrování, když mi vypadne nějaká adresa a pak komponentu na vložení google analytics, sledování konverzí v košíku a konverze pro sklik, vložení kódu pro retargeting a zbozi.cz.

Pokud máte nějaké jednoduché elegantní řešení, tak budu jen rád. Ve VM jsem se rochal takhle naposledy před skoro 5 lety a za tu dobu jsem to vůbec nesledoval a teďka koukám jak puk jak se to posunulo dopředu :) Díky za rady.

Odpověď od Bong
24. říj 2017 11:44 #132748
Připomínám, že pro správnou funkci všeho je třeba mít nastavený .htaccess a v Globální nastavení - Veřejná část - Nastavení SEO mít povolené Přátelské URL a Použít přepis URL.

Spousta věcí, jako je zobrazování - nezobrazování třeba názvu komponenty nebo menu, submenu, kategorie, subkategorie, se dá jednoduše řešit vytvořením vhodně členěného menu, včetně skrytých položek, které vám s vytvořením požadované URL pomohou.

V Joomle 3 najdete na to přesměrování komponentu Přesměrování: Odkazy. Tam si lze adresy, které by končily chybou 404 přesměrovat na existující. Dokonce je možné toto udělat dávkově. Já jsem toto nedávno řešil sice s články , ale mohlo by to být podobné. V tabulce JoomSEF přesměrování ve staré Joomle najdete vlastně seznam všech adres co vytvořil. Když si to vyexportujete do Excelu je to jeden sloupec, který se jen zduplikuje a v duplicitním si uberete - přidáte (většinou hromadným nahrazením) do adresy co třeba tak, aby měla nový tvar.

Staré URL pak budou automaticky přesměrovány s chybou 301, což už vyhledávače akceptují bez problémů.

Ne vše je třeba řešit takto, například články a jiný obsah, který díky JoomSEF neměl v URL číslo ID je možno vyřešit povolením nové funkce Články: Možnosti - Integrace - Adresa URL směrování.

Existující nebo neexistující koncovku v URL (.html) jednoduše zakážete nebo povolíte v Globální nastavení - Veřejná část - Nastavení SEO

Také úprava .htaccess vám může spoustu přesměrování udělat. Myslím, že sahat do kódu komponenty nebude potřeba.

Prostě se snažit v základu vytvořením menu a nastavením přiblížit se ideálu a to co nelze "doladit" v komponentě přesměrování...

Jak tak koukám, možná by to stálo za nějaký obšírný článek :-)

Poděkovali: Petr

Odpověď od Petr
30. říj 2017 07:51 #132812
Díky za to upozornění na komponentu přesměrování. Tím mám vyřešeny případné chyby 404 a 301 přesměrování. Články jsem už vyřešil, naštěstí jsem jich měl jen pár.
Problém na co jsem nepřišel je stále to zobrazování "virtuemart" v URL. Mám vytvořené hidden menu, k němu nemám přiřazený žádný modul a stejně se to zobrazuje v URL, na internetu jsem k tomu hledal nějaký návod, ale nějak mi to nefunguje, nebo spíš dělam něco špatně. Když kliknu na tu položku virtuemart - Přiřazené moduly a tam je seznam kde je toto menu zveřejněné, myslím že v tom je problém, ale nevím jak u těchto modulů udělat aby bylo všude nastaveno na NE, jestli to jde.

Přílohy:

Odpověď od zpetr
30. říj 2017 17:06 #132816
jak mate nastaveno v VM konfigurace/seo
mam tam zatrzeno jen
seo přípona -detail
překládat řetězce - zatrženo
SEF for cart links - zatrženo

v adrese se mi objevuje jen domena.cz/alis zbozi
nemusel jsme dělat žádné další akce typu skryté menu atd..
možná by bodl link.

Odpověď od Bong
30. říj 2017 20:03 #132821
Jenom poznámka: když si uděláte jen jeden odkaz na VM, navíc na hlavní stránku, u které se výslovně píše, že ji nemáte používat, tak nic fungovat ani nemůže.

Mělo by to standardně fungovat pokud si uděláte odkaz alespoň na každou kategorii (produktů), ale VM neznám, může se chovat jinak. Zkuste radu výše.

Odpověď od Petr
31. říj 2017 08:39 #132826
Nastavení seo ve virtuemartu mam takové, zkoušel jsem to různě zatrhávat ale problém to nevyřešilo. Jakým způsobem jste přiřadil virtuemart k menu? Podle mě to bude tím určitě. Odkaz bych dal, ale bohužel mám web na localhostu.

Pokud změním přiřazení menu na jakýkoliv modul, tak mi to stejně v URL adrese nechává alias virtuemart. Určitě to bude nějaká blbost o špatně zaškrtnutém políčku, ale kde.
Přílohy:

Odpověď od zpetr
31. říj 2017 13:13 #132827
V menu mám odkaz na Vm jako první (jedinou hlavni) stránku.
jako produkty z kategorie

v globalnim nastaveni joomly

a ve VM

Přílohy:

Odpověď od Petr
08. lis 2017 06:49 #132907
Tak jsem nakonec zjistil, že to jde asi jen tak, že si vytvořím skryté menu a v něm si pro každou položku z kategorie co mám ve VM vytvořím nový odkaz typu: VirtueMart » Produkty z kategorie a vyberu tam jednotlivé hlavní kategorie, pak se odkazy už zobrazují správně. Je tento postup jediný, nebo jde udělat ještě jinak, elegantněji, jelikož když přidam novou kategorii ve Vm tak nesmim zapomenout ani na udělání nového menu v joomla.

Pak nastal další problém. Pokud mám na hlavní straně modul na zobrazování produktů, tak odkaz na produkt je: mysite.cz/kategorie/produkt ale když jdu na daný produkt přes menu tak je odkaz: mysite.cz/kategorie/podkategorie/produkt Jde toto také nějak ošetřit aby výsledný odkaz byl vždy ve tvaru mysite.cz/kategorie/produkt ?

Odpověď od Bong
09. lis 2017 12:48 #132927
Když si do položek menu nacpete kromě kategorií i podkategorie, mělo by to fungovat.