Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Nekompatabilita se Zaara template?

25. dub 2012 16:23 - 25. dub 2012 16:23 #92943
Odpověď od Bong
Moderátor
Tato šablona je spatlaná tak, že není schopná v tomto případě pracovat s jiným jazykem než s angličtinou. Maximálně tak z jazykem bez diakritiky.

Z en-GB.ini si vytáhne překlad měsíce, například JANUARY="January". Před překlad dosadí SP_ a vzniklý řetězec znovu přepíše podle překladu šablony: SP_JANUARY="Jan".
Pokud je nastavena čeština jako výchozí je tedy pro fungování požadováno SP_LEDEN="Led", to by ještě do doplnění fungovalo, ale jakýkoli řetězec z diakritikou (SP_ŘÍJEN="Říj")?

Proč autoři rovnou nevkládají zkrácené názvy měsíce mi není jasné. Budete se muset zeptat přímo jich.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. dub 2012 16:38 - 25. dub 2012 16:38 #92945
Odpověď od Bong
Moderátor
Už mám řešení. V souboru překladu cs-CZ.tpl_shaper_zaara.ini si stávající měsíce smažte a místo nich vložte:
Code:
SP_LEDEN="Led" SP_úNOR="Úno" SP_BřEZEN="Bře" SP_DUBEN="Dub" SP_KVěTEN="Kvě" SP_čERVEN="Čer" SP_čERVENEC="Čvc" SP_SRPEN="Srp" SP_Září="Zář" SP_říJEN="Říj" SP_LISTOPAD="Lis" SP_PROSINEC="Pro"

Prostě všechna písmena s diakritikou malá...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. dub 2012 16:49 #92946
Odpověď od Albert
Začátečník
Ahá, zkusím :) :cheer:

Když jsem se "neohrabaně" hrabal v kódu, tak jsem na to taky narazil, ale dostatečně jsem to nevyzkoušel, prosím, ať to funguje :woohoo:

25. dub 2012 16:52 #92947
Odpověď od Albert
Začátečník
Jo, a jdu tuto chybo uvolnit na fórum Joomshapera. Přece jenom je to hodně neohldeuplné, nedívat se na ostatní jazyky, a není lehčí si vyhrabat z cs-CZ.ini řetězce SHORT_AUGUST .....?

25. dub 2012 16:54 #92949
Odpověď od Albert
Začátečník
Jo, a JarDo, dříve jsem již napsal, že SP_APRIL prostě nefunguje, a šablona si do řetězce dosazuje hodnoty z cs-CZ.ini, a Bong to pozdějí potvrdil :)

25. dub 2012 17:00 #92950
Odpověď od Jarda
Začátečník

albru123 napsal: Jo, a JarDo, dříve jsem již napsal, že SP_APRIL prostě nefunguje, a šablona si do řetězce dosazuje hodnoty z cs-CZ.ini, a Bong to pozdějí potvrdil :)


Jasný, podrobně jsem to nestudoval, ale fakt je ten, že je to nelogicky řešený způsob vůči překladům.

Powered by Fórum