Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JCE 2.2.9.1 + čeština?

21. lis 2012 11:03 #100173
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja k tomuto tematu mezi free a placenym mam taky neco. Celkem me stve caste plakani nekoho, kdo dela cestiny, ze by nekdo od nej ty CJ chtel zdarma. Ja treba radsi pouzivam AJ verze, protoze nebudu nikomu platit za cestinu z techto duvodu.

JCE je zdarma, jeho vytvoreni, udrzovani, zlepsovani atd. da mnohem vic prace, nez napsani cestiny, tak proc bych mel za CJ platit, navic ji nutne nepotrebuju. To je jen muj nazor. Kazdy muze mit jiny, ale staci se podivat na spousty rozsireni, ktery jsou ve spouste rozsireni v jinych jazycich a zdarma. Jen CJ casto chybi a vetsinou byva placena. Tak proc to autori z jinych zemi muzou delat zdarma? Tim nikoho z CR nenutim nic delat zdarma. Jen se zamyslim nad tim, proc jinym autorum, z jinych zemi nevadi delat jejich preklady zdarma a v CR je kvuli tomu porad nekde nejaky poprask. Proste mne prijde uchylny platit za neco, co je zdarma a navic je to jen jen doplnek neceho velkyho (krasny priklad JCE a dalsi). Ale vic se do debaty nepoustim, protoze to nema smysl a akorat by se to zvrhlo v nejaky obvinovani. Ja to sem dal jen k zamysleni.

Kdyz kazda prace neco stoji, tak proc existuji tisice doplnku zdarma? Ja taky delam muj konicek, ktery je mne castecne praci zdarma. Delam to proto, aby z toho mel uzitek ten, koho to tema zajima a neocekavam za to zadny penize. Kdybych je cekal a nedostaval, tak to proste prestanu delat. Kazdy at plati jen za to, za co uzna za vhodny a nelibi se mne, kdyz si nekdo placeni skoro vynucuje zpusobem, ze kazda prace neco stoji a mel by ji nekdo ocenit atd. Kdo ji ocenit chce, ten ji oceni, kdo nechce, ten ji neoceni, ani kdyz to stoji penize.

21. lis 2012 11:35 #100175
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Vaš OT příspěvek jsem očekával, takže raději bez komentáře ...............

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

21. lis 2012 15:04 - 21. lis 2012 15:16 #100191
Odpověď od Alon
Uživatel
Samozrejme mam uctu k autorovi cestiny a jsem za ni rad a pokud jsem nezminil slovo prosim, byla to ma chyba a nemyslel jsem tim neuctu vuci autorovi, za to se omlouvam, pokud to tak vyznelo. Samozrejme chapu, ze vytvoreni cestiny neco stoji ale to stoji i vytvoreni doplnku JCE jak bylo uz zmineno zde. Proto kdyz uz chce autor cestiny na ni vydelat (stovkou minimalne) mel by se domluvit s autory doplnku nebo jim neco odvadet dle meho z toho protoze bez jejich prace (zdarma) by on nemel tu svou (za kterou chce platit), to je ciste muj nazor. Cenim si samozrejme prace na cestine a pokud nekdo potrebuje s necim na prekladu pomoci, rad to udelam. Pokud je cestina dostupna a zdarma, psal jsem v predchozim prispevku, aby byla dana na uloz to nebo jemu podobne a odkaz hozen semka - tedy do fora do ktereho patri (Cestiny do Joomly a jeji doplnky), aby kazdy nemusel psal PM autorovi a cestina tu byla dostupna pro vsechny a treba homadne se opravovala nebo davaly se do ni navrhy vylepseni. Tot muj nazor.

V opacnem pripade se to tu zvrhne v inzerci typu "chces preklad doplnku? Zaplat a dostanes ho" Coz pak ztraci vyznam tohoto fora i celeho free joomla projektu ... A za chvili budeme platit i za samotny preklad joomly jako takove a pritom jine zeme je budou mit zdarma.

21. lis 2012 15:23 - 21. lis 2012 15:24 #100193
Odpověď od Bong
Moderátor
Myslím, že si toto forum pletete s warezfóry. Pokud si toto vlákno projedete zjistíte, že autor poskytl aktuální překlad autorům JCE již před časem, ale ti na zveřejnění dlabou. Vám chtěl pouze vyjít vstříc a zaslat vám překlad na email. Ten jste mu nedal, čekejte tedy.

K ostatnímu OT nemá cenu cokoli komentovat...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. lis 2012 15:29 #100194
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
tady se zrejme zapomina na jeden podstatny detail
JCE samo o sobe zdarma je, ale autor JCE vydelava diky placenym doplnkum, podpore, ...
tak to ma i mnoho dalsich developeru => cast zdarma a lepsi funkcionalita, ... za finance

Fenris ma take x cestin zdarma, tak co porad mate problem s tim mu dat 100 Kc
kdo chce, sablonu/komponentu/modul/plugin/cestinu koupi
kdo nechce, bude vzdy delat vse pro to, aby to obesel ci narikat

za smesnych 100 Kc mam na tyden pristup k cca 200 cestinam => za 100 Kc, coz je ekvivalent par desitek min. prace, mam pristup k materialum, ktere by mi trvalo vytvorit desitky hodin (a to bych musel byt top prekladatel, aby mi to netrvalo i stovky hodin)

Joomla! pro každého

21. lis 2012 15:31 #100195
Odpověď od Bart
Moderátor
To co tu píše většina z Vás myslíte fakt vážně?

PS: Nestačím se po delší době zase divit.

Powered by Fórum