Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JCE 2.2.9.1 + čeština?

21. lis 2012 15:39 #100196
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ale tady prece nejde jen o JCE, ale i o jiny rozsireni, jde o princip, ale to nema smysl prece resit. Kazdy na to ma svuj nazor. Jinak treba ja vubec nenarazel na Fenrise nebo kohokoli jinyho. Jen jsem napsal muj pohled na cestiny, kdyz vidim, ze v CR je jich spousta placenych a na stejny rozsireni jsou treba v madarstine zdarma. Tak ti madari a polaci apod. taky prece z neceho musi zit,jenze to asi delaji jako konicka.
Treba na Bongovych strankach je cestin dost a pokud vim, tak jsou zdarma. Sice vedome zadnou z nich nepouzivam, ale to je pristup, ktery se mne libi. Treba takovej Phoca, D. Rataj a dalsi maji rozsireni zdarma a nadrou se na tom urcite mnohem vic, nez ten, kdo to jen prelozi. Ted zamerne nemluvim o cesich, ale treba o japoncich, co si Phocu prekladaji. Ted jen doufam, ze to Phoca nevydava i v Japonstine:). Tento pristup je mne mnohem blizsi a pak takovymu cloveku bych treba i neco poslal sam od sebe, nez cloveku, kterej bude fnukat po forech, jak mu nekdo nechce zaplatit za CJ a ze nebude mit co jist atd. (mluvim obecne, nikoho se tim nechci dotknout). A toto je muj fakt posledni prispevek k tomuto tematu. Takze pro jistotu rikam, ze dal nereaguju.

21. lis 2012 15:54 #100198
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
rozdil mezi CZ a jinymi zememi je ten, ze jsme az prilis mala kotlina a preklada jen malo lidi; resp. pro Joomlu tu neco dela az prilis malo lidi (99,5 % jen bere)
zminovane Polsko i Madarsko je pomerne velka Joomla komunita (tu neni da se rici zadna; je tu jen 1-10 lidi, co radi ve foru a tim komunita konci + par lidi, co tvori preklad = casto ti sami, co radi)

tady ale nikdo nefnuka - jen je tu proste stav, ze nikdo sam nic od sebe autorovi neposle, proto je neco zpoplatneno (kdo chce, autora podpori, kdo nechce, nepodpori a cestinu si nestahne)
(schvalne bongu, h13 (phoca), ..., kolik si pres donate rocne od cechu/sveta vydelate - pochlubite se, i kdyz nam do toho nic neni)

dal asi neni o cem diskutovat
kdyz tu bude komunita 5000 aktivnich lidi, tak bude prelozene vse a zdarma, protoze se celkova casova zatez rozlozi; budeme tu mit perfektni navody, plne forum prispevku s radami...
pokud to ale vse bude stat na poctu mensim nez 10, tak proste z toho jina cesta nevede

Joomla! pro každého

21. lis 2012 17:21 #100203
Odpověď od Bong
Moderátor
To vím náhodou skoro přesně. Za 4 roky na fóru a nějakých 50 udržovaných češtin, lze získat:
  • Pár zakázek na úpravu webu s čistým ziskem cca 4500,-
  • Pozvání na pařbu na chatě (teprve bude, nechce pro mě poslat vrtulník)
  • Lahev slivovice, která ještě ani po roce nedorazila (ach ta pošta)
  • 142 soukromých dotazů v PM zprávách, jejichž zodpovězení si uživatel ani nepřečetl
  • 6 obodování překladů hvězdičkami
  • 2 pochvalné emaily a stejný počet s ujištěním, že jsem debil
  • Číslo na Bartův mobil

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. lis 2012 18:08 #100204
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
tak nejak jsem to, Bongu, cekal
kdyztak mi do PM dej prosim info, odkud jsi

Joomla! pro každého

21. lis 2012 19:49 #100206
Odpověď od Jarda Kozel
Začátečník
Přestože jsem už ani nechtěl reagovat, nedá mi to:
  • nemůžu za to, že "spolupráce" s autory JCE je taková jaká je (na rozdíl od autora uddeIM)
  • rozhodně upřednostňuji, pokud je překlad vystaven na ofic.stránkách dané aplikace; jednak proto, že nemám vlastní web a taky aby ji každý nemusel shánět kde se dá, případně se zbytečně nesnažil překlad tvořit když už je
  • prosit mě nikdo nemusí, ale jistou míru slušnosti bych tedy uvítal
  • je třeba si uvědomit, že překlady zpravidla tvoří "nadšenci" ze svého volného času a takto k tomu i přistupovat
Za sebe musím říct, že jsem přeložil jen věci co jsem potřeboval či mně zaujaly (je jich jen pár). Proto mi nečiní problém se s překlady podělit. Doufám totiž, že příště se třeba podělí někdo další s něčím jiným. Rozhodně ale nikomu nevyčítám že za svůj překlad něco chce - je to jeho volba - vím jaká je s tím práce.

P.S. stačilo hodit email (klidně do PM) a žádná diskuze by asi ani nebyla...zbytek bez komentáře

21. lis 2012 20:26 #100208
Odpověď od Karri
Návštěvník
Tyhle debaty jsou super :cheer:

1. Dokud jsem dělal překlady zadarmo, byl jsem pro mnohé "borec" a na dobrovolné podpoře jsem za dva roky vydělal asi 300 Kč a nějaká ta poděkování či naturálie - flašku vína :P

2. Už to tu zaznělo, ale zopakuji to - většina vývojářů dělá za peníze a to i když si myslíte, že ne - ano, JCE, Akeeba a mnohé další jsou zdarma, ale jen v základní verzi, za tu plnou si zaplatíte. A tak je to skoro u všeho, dokonce i u samotné Joomla!. Myslíte si snad, že její autoři dělají jen pro radost z dobře odvedené práce? Co se mne týká, já pro komunitu zadarmo překládám samotnou Joomla! a jsem přesvědčen, že tím dělám pro tento spolek víc, než 95% ostatních českých uživatelů tohoto CMS.

4. Miluji ohánění se termíny "komunita", "zdarma", "morálka" či "dostupné pro všechny" - chápu, že třešně už jsou zase na vlně, ale já starej pravičák a kšeftař, kterej už za komanče prodával na haveláku mikiny, na tohle nehraju ;)

5. A na závěr, pro ty, co mají s mým přístupem morální problém, mám dobrou zprávu - čas vypnutí mých stránek se kvapem blíží :)

Powered by Fórum