Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

web pro časopis

27. led 2017 11:06 #130040
web pro časopis od ma®vays
Návštěvník
Ahoj.
Brácha se zbláznila chce vydávat časopis. na mě je připravit web, kde by nabídl za rozumný peníz roční předplatné. Princi by byl takový, že články z časopisu po jeho vydání bych naházel na web formou článků. Články by byly přístupné pro veřejnost, ale jen část. Řekněme jen úvod a pár fotografií.

Napadlo mě tedy využít tlačítko pro zobrazení celého článku, které by se zobrazilo pouze přihlášeným návštěvníkům s platným předplatným. Jak na to?

Před pár lety jsem to už někde viděl snad jako hotové rozšíření, ale zaboha si nevzpomenu kde a nají to taky neumím.

Napadl mě systém, kdy by uživatel koupil předplatné. Nějakým způsobem by se tedy jeho účet aktivoval jako placený, nebo se přesunul do jiné kategorie. Následně by si pak mohl zobrazit celý článek. Nebo by se mu celý článek zobrazoval automaticky a neplacceným náhodným čtenářům by se na konci "zkráceného" článku zobrazovala hláška ohledně možnosti předplatného a zobrazení článku celého.

Máte někdo nějaké užitečné poznámky, návody, zkušenosti s tímto? Jak to nejlíp vyřešit.

PS: Nedělám si žádné přehnané ambice, takže ze začátku nepočítám velký nával předplatitelů, čili správu účtů by se dalo řešit manuálně. Případně dohledat rozumné již hotové řešení.

27. led 2017 13:44 #130044
Odpověď od Cony
Moderátor
Články standardně vytvářet pro skupinu Registrovaní (nebo spíš nějakou podskoupinu Platné předplatné) a pak v nastavení článků možnost "Zobrazovat odkazy všem".

Předplatné pak lze řešit ručně, tj. po dojití platby přesunout uživatele do příslušné skupiny, nebo je na to kupa rozšíření (Akeeba Subscriptions, PayPlans a další)...

27. led 2017 13:46 #130045
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Ale jestli se nepletu, tak když články dám do skupiny registrovaných, tak je běžný uživatel neuvidí vůbec. Já potřebuji, aby úvodníky byly viditelné všem.

27. led 2017 14:25 #130046
Odpověď od Cony
Moderátor

Cony napsal: a pak v nastavení článků možnost "Zobrazovat odkazy všem".

27. led 2017 14:45 #130047
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Aha, předpokládám tedy že to zajistí, že neregistrovaný návštěvník uvidí ten úvod . . . . ten překlad je totiž trochu matoucí :)

27. led 2017 16:18 #130048
Odpověď od Cony
Moderátor
V nápovědě (po přejet myší) je to rozepsané...

Powered by Fórum