Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

web pro časopis

10. úno 2017 06:40 #130160
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Takže, z 99% mi toto vyřeší ZOO od yootheme. Krásně si můžu v šabloně nadefinovat textové pole (nebo jiné elementy), které uvidí jen určitá skupina uživatelů (v mém případě předplatitelé).

Jediné co řeším je drobnost . . . .
chci vytvořit modul s informací, kterou návštěvníkovi řeknu, že jako předplatitel uvidí skrytou část článku. a bylo by rozumné si zřídit předplatné :) Ovšem chtěl bych, aby se toto zobrazovalo vše, kromě uživatelů s platným předplatným. A to v základu ZOO nijak nejde nastavit. Zkoušel jsem to nějak zaonačit přímo v uživatelích a skupinách, ale pochopil jsem to tak, že i kdybych udělal 10 různých skupin a úrovní uživatelů, "public" bude vždy automaticky součástí každé. Tak nevím, jak s tím vyd*pat :)

10. úno 2017 09:36 #130161
Odpověď od Cony
Moderátor
Ale Public není to stejné co Guest. Mělo by stačit nastavit ve správě uživatelů Skupinu návštěvníků na něco jiného než Public.

10. úno 2017 13:29 #130167
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
zrovna stím lavíruju :) ale má dojem, že pokud se public přebírá nahoru, tak bude problém u věcí, které budou jen pro public.

11. úno 2017 03:02 #130173
Odpověď od Cufe
Admin
Marve, zpravidla to řeší nastavení modulu pro Guest. (Pokud jsi tedy nic dalšího ohledně skupin neměnil.)

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

09. bře 2017 12:15 #130475
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Tak po 10ti hodinách lavírování s uživatelskými skupinamy a právy pro tyto skupiny zjišťuju, že tomu zřejmě vůbec nerozumím, nebo jsem nepochopil myšlenkové pochody lidí, které to vymyslely :(

Mám skupinu uživatelů s názvem "Předplatitelé"
K této skupině jsem vytvořil úroveň přístupu "Roční předplatné"
A vytvořil jsem kromě správce webu dva uživatele. jeden je běžný uživatel, který se jen registroval. druhý je předplatitel. proto jsem předplatitele přesunul do skupiny "Předplatitelé"

Otázka zní . . . jak mám nastavit skupinu uživatelů "Předplatitelé" a jak nastavit úroveň přístupu "Roční předplatné", aby to fungovalo jak potřebuji :)

Powered by Fórum