Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JoomlaCode bude ukončen

07. úno 2015 01:47 #120067
Odpověď od H13
Admin
V podstatě se musí vyřešit tři oblasti:

1) Získání dat z joomlacode.org - to je to nejjednodušší: forum.joomla.org/viewtopic.php?f=406&t=8...4&p=3263860#p3264935
2) Najít jinej server a úplně nejlíp s možností automatickýho uploadu
3) pokud někde existují odkazy na stažení souborů, pak je migrovat na novej server

No a 2) (možnost automatickýho uploadu) bude asi to nejhorší :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Cony

07. úno 2015 13:02 #120069
Odpověď od H13
Admin
Zatím připadají v úvahu:

GitHub - sice existuje nějakej klient pro windows, ale přes ten asi soubory vydávat nepůjde. GitHub je spíš o přidávání kódu a jeho editaci, atd. atd. Releases je asi doplňková funkce. Tedy nahrávání souborů bude asi manuální přes web (pokud se mýlím, a někdo zná jinou cestu, dejte vědět) - připadá mi, jakoby GitHub nebyl zase tak vhodnej pro repozitář souborů

Google Drive - co se týče uploadu, tak tady je to věc úplně odlišná, Drive má klienta pro windows, synchronizace mezi PC a webem je Ok. Cesty ke složkám a souborům jsou přes token a zatím jsem nezjistil, jestli se dá odkazovat přímo na stažení souboru (direct link jsem nenašel :-( )

Za další tipy budu rád.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. úno 2015 00:34 - 08. úno 2015 01:30 #120073
Odpověď od Cony
Moderátor
BitBucket - zkusil jsem si udělat účet. Líbí se mi docela přehledný interface, oprti GitHub mi to přijde poněkud méně zmatené. Primárně je ale stejně jak GitHub zaměřený na na zdrojový kód. Oproti GitHub lze zdarma vytvářet Private Repository (viditelné jen pro zvané), ale tím se bohužel skryje i download sekce. Pracovat lze s klientem git nebo mercurial. Také mají REST API. Bohužel upload pomocí klienta nebo REST API zřejmě není možný, zřejmě však existuje způsob - zatím jsem však nezkoušel. Nebo pak pomocí cUrl . Je ale otázkou, jak dlouho to bude fungovat (do změny designu, zabezpečení apod.).

Download sekce je pak velmi jednoduchá sekce s přidanými sobory, nepodporuje žádné další funkce (Releases apod). Odkazy jsou ale krásně jednoduché, Na BitBucket může být dokonce nasměrován vlastn CNAME záznam.

08. úno 2015 01:15 - 08. úno 2015 01:17 #120074
Odpověď od Cony
Moderátor
Podobné jako Google Drive

DropBox.com - Public folder je poněkud skrytá možnost. Povolit ji lze navštívením adresy www.dropbox.com/enable_public_folder
Velmi rychlý klient a synchronizace, menší prostor, ale lze navýšit referencemi.
Adresář obsahuje také token, ale ne tak obrovský jako u Google Drive

copy.com - velký prostor, může být víc public adresářů, opět pomocí token. Klient mi přišel poněkud pomalejší, ale už jsem delší dobu nepoužil.

U obou těchto služeb se token vztahuje k adresáři, ne k souboru, lze pak použít htaccess
Code:
## Dropbox RewriteCond %{HTTP_HOST} dropbox\.example\.com$ RewriteRule ^(.*)$ http://dl.dropboxusercontent.com/u/ID/$1 [L,QSA] ## Copy.com RewriteCond %{HTTP_HOST} copy\.example\.com$ RewriteRule ^(.*)$ http://copy.com/ID/public/$1?download=1 [L,QSA]

Stejný princip jde využít i s Google Drive, viz zde .
Code:
## Google Drive RewriteCond %{HTTP_HOST} drive\.example\.com$ RewriteRule ^(.*)$ http://googledrive.com/host/ID/$1 [L,QSA]

08. úno 2015 01:32 #120075
Odpověď od Cony
Moderátor
Ještě mne napadá Amazon S3 - nemám vlastní zkušenosti, ale Akeeba jej používá např. na jazykové balíčky.

08. úno 2015 11:56 #120076
Odpověď od Cony
Moderátor
Ještě doplnění k BitBucket - varianta by také mohla být vytvořit v rámci BitBucket website a soubory ke stažení nahrávat do repository této website - pak by to mělo fungovat pomocí git klienta. Viz zde .

Powered by Fórum