Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Odesílání spamu přes phpmailer.php – jak zakázat?

02. dub 2019 16:04 #139693
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Absurdně by jste mohli tím pádem zakázat i registraci uživatelů - tato url je v non-SEF podobě robotům také známá a pokud je registrace povolena a není na formuláři ochrana - už to jede....

Proč absurdně, na webech, kde není registrace potřeba, je to první věc co zakážu...

02. dub 2019 18:16 #139696
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Hehe, :)

jasně že to taky zakazuji (probůh ne na eshopech), ale myslel jsem 'absurdní' přejmenování core aplikace....

Aby toho nebylo málo, před chvílí jsem řešil na J15 přesně tento problém u klienta - před chvílí mi napsali ze serveru, že přes nějaký formulář spamuje a posílá na email z aplikace Kontakt, jednalo se tedy o URL:
Code:
index.php?option=com_contact&view=contact&id=1

Nasadil jsem tedy ECC spam ochranu do aplikace Kontakty pro J15, včetně časového zámku, skrytého pole (i když není kontakt viditelný na webu) a uvidíme :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

02. dub 2019 18:27 #139697
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Tak pak dej pls vědět výsledek. Teoreticky by to mohlo fungovat stejně i na J25 a výše, což?

MaK.

Rudolf napsal: Hehe, :)

jasně že to taky zakazuji (probůh ne na eshopech), ale myslel jsem 'absurdní' přejmenování core aplikace....

Aby toho nebylo málo, před chvílí jsem řešil na J15 přesně tento problém u klienta - před chvílí mi napsali ze serveru, že přes nějaký formulář spamuje a posílá na email z aplikace Kontakt, jednalo se tedy o URL:

Code:
index.php?option=com_contact&view=contact&id=1

Nasadil jsem tedy ECC spam ochranu do aplikace Kontakty pro J15, včetně časového zámku, skrytého pole (i když není kontakt viditelný na webu) a uvidíme :)


--- -- -

Powered by Fórum