Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Odesílání spamu přes phpmailer.php – jak zakázat?

01. bře 2019 11:20 #139292
Odpověď od Rumczays
Uživatel
Ahoj, MaKu, evidentně nejsi jediný, koho to postihlo. Nicméně, mohl bys mi napsat postup pro zákaz té komponenty? Mám totiž naprosto stejný problém. Díky.

01. bře 2019 12:14 #139293
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Rumczaysi, to je jednoduché.

1) Nahoře v menu klikni na Rozšíření / Spravovat / Spravovat, viz prnt.sc/mrs3h9

2) Do filtru zadej „Kontakty“ + ENTER, viz prnt.sc/mrs41e

3) Vyfiltruje se ti vše, co se nazývá „Kontakty“ – komponenty, pluginy i moduly.

Zafajfkuj vše, kde je uveden autor Joomla! Project, a nakonec nahoře zmáčkni „Zakázat“, viz prnt.sc/mrs4ph

Hotovo. Nahoře v menu už bys vůbec neměl vidět komponentu Kontakty.

MaK.

Rumczays napsal: Ahoj, MaKu, evidentně nejsi jediný, koho to postihlo. Nicméně, mohl bys mi napsat postup pro zákaz té komponenty? Mám totiž naprosto stejný problém. Díky.


--- -- -
Poděkovali: zpetr, Rumczays

04. bře 2019 08:41 #139316
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Tak jsem měl také na několika webech stejné problémy s odesíláním nevyžádané pošty. Po zákazu komponenty Kontaky (jak psal MaK.) vypadá že problém skutečně ustal.

30. bře 2019 22:08 #139657
Odpověď od David
Začátečník
No jo, jenže jak to udělat na Joomle 1.5? :)

30. bře 2019 22:16 #139658
Odpověď od Cony
Moderátor
Jestli kontakty nepotřebujete tak přejmenujte (nebo smažte) soubor /components/com_contact/contact.php

31. bře 2019 03:17 #139659
Odpověď od David
Začátečník

Cony napsal: Jestli kontakty nepotřebujete tak přejmenujte (nebo smažte) soubor /components/com_contact/contact.php

Díky.
V první fázi jsem spamování zarazil přejmenováním adresáře phpmailer (což samozřejmě vyřadilo systémové mailování kompletně), nyní jsem přejmenoval contact.php a vrátil phpmailer do původního stavu, a zatím je klid. Tak doufám, že vstupním bodem byly opravdu ty kontakty :).

Powered by Fórum