Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

VM - oprava názvů obrázků

17. led 2019 16:00 #138626
VM - oprava názvů obrázků od marvays
Návštěvník
Ahoj. Nevíte náhodou někdo o rozšíření, které by prošlo názvy uložených obrázků produktů a vpřípadě nekorektního názvu (mezery, interpunkce atd) by provedla opravu přejmenováním souboru na ftp a v databízi? Dnes jsem po pár letech nakoukl na ftp staršího eshopu a nestačím se divit, co tam ta sekretářka (i přes poučení) za ty roky nahrála. Nejen že pár produktů obsahuje skoro 2 giga fotek, ale ty názvy :)

Našel jsem šikovný nástroj na jednoduché ruční změny meta u obrázků produktů, ale to co potřebuji ne :(

Máte nějaké tipy?

17. led 2019 17:46 #138627
Odpověď od Cony
Moderátor
Total Commander + PsPad + phpMyAdmin :)

- Total commander umí zkopírovat názvy souborů do schránky, včetně cesty a hromadně přejmenovat soubory (i na základě regulárního výrazu).
- V PsPadu nahradit vytvořit SQL dotazy na párování starý název - nový název.
- V phpMyAdmin spustit SQL.

17. led 2019 18:07 #138628
Odpověď od marvays
Návštěvník
To já uvažoval o podobném řešení. Přejmenovat soubory na ftp, řekněme pomocí total commander. a pak vyexportovat tabulku do pspadu, a tam se to pokusit stejným způsobem přejmenovat. Pokud neexistuje plugin, nebo ho nikoho nenapadne vyrobit a prodávat, tak to budu zkoušet tak nějak ručně.

17. led 2019 18:19 #138629
Odpověď od marvays
Návštěvník
Protože takhle to na FTP pak vypadá, když to sekretářce důrazně nepřipomínáte :)
Přílohy:

17. led 2019 19:44 #138630
Odpověď od Cony
Moderátor

marvays napsal: Protože takhle to na FTP pak vypadá, když to sekretářce důrazně nepřipomínáte :)

To je bohužel úplně normální :/ Ještě vtipnější to pak bývá, když nahrávají soubory přes FTP a potkají se ve znakových sadách :)

17. led 2019 19:58 #138631
Odpověď od Koudy
Pokročilý uživatel
Na takové přejmenování používám ZONER


Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.
Přílohy:

Powered by Fórum