Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zpoplatnění Google Maps od 11. června

18. čvn 2018 21:28 - 18. čvn 2018 21:35 #136396
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Ještě se chci omluvit za chybně uvedené datum 16.6. To je nesprávné.
Existuje jen datum 11.6 a 16.7.

Když ocituji google tak od 11.6. musí být k api klíči přiřazena platební metoda. Od 11.6. do 16.7. bude používání API zdarma.
Od 16.7. se bude za api účtovat dle nových cen a bude k dispozici kredit na 200$ na jeden platební účet.
Po 16.7. se mapy bez API klíče nebo s API klíčem, kterému nebude přiřazena platební metoda, zobrazovat zpožděně, chybně nebo vůbec.

viz developers.google.com/maps/billing/important-updates

From our documentation:
Beginning on June 11, 2018, you’ll need to enable billing with a credit card and have a valid API key for all projects. This will give you the ability to scale easily with less downtime and fewer performance issues. In addition, we’re simplifying our 18 individual APIs into three products: Maps, Routes, and Places.

Also, in June 2016 we announced that we would stop supporting keyless usage, meaning any request that doesn’t include an API key or Client ID. This will go into effect on June 11th, and keyless access will no longer be supported. At that time, keyless calls to the Maps JavaScript API and Street View API will return low-resolution maps watermarked with “for development purposes only.” Keyless calls to any of the following APIs will return an error: Maps Static API (including Static Street View), Directions API, Distance Matrix API, Geocoding API, Geolocation API, Places API, Roads API, and Time Zone API.

Poděkovali: Cony, Michal Novák

22. čvn 2018 12:45 - 22. čvn 2018 12:47 #136430
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
nově je účtování za zobrazení map vysvětleno docela srozumitelně zde :

Zjednodušeným přepočtem mi vychází že lze mít 28000 zobrazení map měsíčmě zdarma.

22. čvn 2018 13:47 - 22. čvn 2018 13:50 #136433
Odpověď od H13
Admin

Zjednodušeným přepočtem mi vychází že lze mít 28000 zobrazení map měsíčmě zdarma.

To by znamenalo zhruba 930 denně, takže pokud má někdo mapu na pozici modulu (zobrazenou na každé stránce) a má denní zobrazení kolem 1000 (což může být i 300 - 400 unikátních návštěvníků denně, z toho polovina robotů a spamů, takže ve výsledku klidně i jen 200 lidí denně), tak by měl zpozornit. :idea: [jen dodám, že čísla uvedená jsou hodně hrubý odhad - čísla "vycucaná z prstu" :-) ]

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. čvn 2018 13:53 - 22. čvn 2018 13:54 #136434
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Ano, na hodně navštěvovaných stránkách to může být problém, pokud je mapa na úvodní stránce. To bych asi nedoporučoval.
Já si stále myslím, že roboty to nebude započítávat, jako nezapočítává roboty v google analytics. Co jsem zatím testoval, tak započítával jen skutečné návštěvy.

Ono možná ani tyto údaje nelze brát jako konečné, protože google teď mění údaje skoro každý den. Už jen to posunutí z 11.6. na 16.7.
Poděkovali: Michal Novák

20. čvc 2018 11:25 #136681
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Zdravím,
nevenoval som sa tým mapám, bol som istý čas mimo

Zistil som aktuálne, že niektoré staré pluginy, napr. Plugin Googlemap od Reumer normálne fungujú aj bez API key (beží pod najnovšou Joomlou, ale už sa nenachádza na joomla extensions webe)
a nové "kvalitnejšie" nejdú.

Resp. pri inom plugine sa da zvoliť Google maps (ide bez api key) alebo google Maps Embed a pri tom sa vyžaduje api key

Aký je medzi tým rozdiel?

02. srp 2018 15:48 #136799
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Co já jsem se tak dočetl, tak tam jde nastavit denní limit tak, aby jste nepřekročili celkový měsíční limit, kdyby náhodou došlo k nečekanému nárustu návštěvníků.

No to nic nemění na faktu, že dávat číslo kreditky na to, abych si na web mohl dát jejich mapu je na hlavu postavené. Zase na druhou stranu, kdo si platí reklamu na google, tak ten tu kartu už tam stejně zadanou má.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

Powered by Fórum