Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zpoplatnění Google Maps od 11. června

03. kvě 2018 21:10 #135455
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
je hezké vidět jak velké G srovnává krok s MS Azure ;o) tedy co se týka karet.
Když používám jednoduchou mapu pomocí shortcode od BDThemes.
Tam je potřeba jen adresa a né key, to by mělo být asi v poho?

03. kvě 2018 22:40 #135457
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jak to tady studuji, tak to vypadá, že je 200$ na jeden projekt, bez ohledu na to, kolik jich pod svým účtem máte.

04. kvě 2018 11:21 #135465
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: jak to tady studuji, tak to vypadá, že je 200$ na jeden projekt, bez ohledu na to, kolik jich pod svým účtem máte.

Taky jsem to tak pochopil... Akorát nikde nevidím na co těch 200USD stačí, jestli na 1000 zobrazení, 10 tisíc nebo milión...

04. kvě 2018 11:24 #135466
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: S touhle praxí nejsi sám, přesně tento argument se momentálně řeší na německém Joomla! fóru.

No právě, a teď co s tím :) Google začíná být čím dál tím otravnější na použití. Samá registrace, generování klíčů a bůh ví čeho, BFU to už prostě nedávají, a podle mně se v tom začínají ztrácet už i pokročilejší uživatelé...

04. kvě 2018 14:58 - 04. kvě 2018 14:59 #135468
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Ano, chápu to taky tak. 200 na jeden projekt s tím, že všem developers dávají 200/měsíc zdarma kredit. Nicméně píšou, že to vyžaduje si udělat účet atd., což se mně nechce.
Zároveň píšou, že můj projekt za poslední tři měsíce se návštěvností (není kolik) do těch 200 vejde. Tento odhad nezahrnuje použití v dalších projektech.
Vzhledem k tomu, že mapy používám fakt jenom ke značkám typu "kde jsme", kde zaparkovat apod., zkusím to všechno předělat na mapyCZ, jak jsem psal dříve.
Vždycky mě štvou všelijaké účty, registrace apod. A to jsem G pár bodů označil (za což tedy slušně poděkovali).

04. kvě 2018 16:09 #135469
Odpověď od Bart
Moderátor
Když se dívám na kód Mapy.cz pro vložení na svůj web, tak pomocí dokumentace API Mapy.cz není těžké nastavit vlastní prvky.

Šlo by to i pomocí vlastního pole :). Jen je třeba nastudovat API. Škoda že jsem v programování jen "mírně pokročilý začátečník". Hned bych se do toho pustil.
Code:
<script src="https://api.mapy.cz/loader.js"></script> <script>Loader.load();</script> <div id="mapa" style="width:400px; height:280px"></div> <script> var center = SMap.Coords.fromWGS84(14.460853357910196, 50.09222553454072); var mapa = new SMap(JAK.gel("mapa"), center, 12); mapa.addDefaultLayer(SMap.DEF_BASE).enable(); var overview = new SMap.Control.Overview(); mapa.addControl(overview); var scale = new SMap.Control.Scale(); mapa.addControl(scale, {left:"8px", bottom:"25px"}); var msOpt = SMap.MOUSE_PAN | SMap.MOUSE_WHEEL | SMap.MOUSE_ZOOM; var mouse = new SMap.Control.Mouse(msOpt); mapa.addControl(mouse); var keyboard = new SMap.Control.Keyboard(SMap.KB_PAN | SMap.KB_ZOOM); mapa.addControl(keyboard); var selection = new SMap.Control.Selection(2); mapa.addControl(selection); var zn = new SMap.Control.ZoomNotification(); mapa.addControl(zn); var zoomOpt = {showZoomMenu:false}; var zoom = new SMap.Control.Zoom(null,{titles:["Přiblížit", "Oddálit"], showZoomMenu:false}); mapa.addControl(zoom, {right:"2px", top:"10x"}); var lnt = "Zobrazit na Mapy.cz"; var lnd = JAK.mel("a", {href:"https://mapy.cz/s/2C48y", target:"_blank", innerHTML:lnt}); lnd.style.cssText = "position:absolute;left:8px; bottom:54px;"+ "display:block; padding:4px 8px; background-color:#fff; border:medium none;"+ "border-radius:3px; box-shadow: 0 0 2px 0 rgba(0, 0, 0, 0.3);"+ "text-decoration:none; color:#6b7580;"; mapa.getContainer().appendChild(lnd); </script>

Powered by Fórum