Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zpoplatnění Google Maps od 11. června

14. čvn 2018 09:28 #136322
Odpověď od H13
Admin
Viz bod 5)

www.phoca.cz/documents/53-phoca-maps-com...-google-maps-api-key

Jeden API klíč lze použít na více místech, ale musí být všechna ta místa vypsaná (případně se dá použít *)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Cony

15. čvn 2018 02:23 #136331
Odpověď od Cony
Moderátor
Hmm tak tím to není. Filtr websites prázdný, s hvězdičkami, nic nepomáhá.
Zvláštní je, že chyba je až na vyhledávání trasy. Mapa se normálně zobrazí. Se stejným klíčem na jiném webu funguje i to hledání trasy...

17. čvn 2018 19:12 #136362
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to asi nemáte zapnuté api pro vyhledávání tras.
Na každou funkci map je jiné API, v tomto případě Direction API.

Na každý API klíč máte Key restrictions. Pokud ho nezadáte, říkáte si o průšvih, že ho někdo přečte a začne používat pro své weby a vy to pak třeba zaplatíte.

Snažím se zjistit nějaké niance ve funkci API a platby a dopisuji si s google. Ale je to strašně časově náročné.

Otázka do světa:
Jak to chcete řešit, pokud chcete zadat správný API klíč k deseti až dveceti svým webům?

18. čvn 2018 01:28 #136370
Odpověď od H13
Admin

Jak to chcete řešit, pokud chcete zadat správný API klíč k deseti až dveceti svým webům?

Tato odpověď ti asi nepomůže, ale já to vyřešil tak, že jsem všude vyměnil Google Maps API za OpenStreetMap (ovšem to platí jen pro mapy bez možnosti directions :-( ) Tam kde bylo directions, tam jsem vložil OpenStreetMap a odkaz přímo na web Google Maps pro najití cesty (ale u mě jsou to vesměs weby pro kamarády, kde ta mapa bylo opravdu jen spíš jako doplněk)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

18. čvn 2018 01:28 #136371
Odpověď od H13
Admin

Jak to chcete řešit, pokud chcete zadat správný API klíč k deseti až dveceti svým webům?

Tato odpověď ti asi nepomůže, ale já to vyřešil tak, že jsem všude vyměnil Google Maps API za OpenStreetMap (ovšem to platí jen pro mapy bez možnosti directions :-( ) Tam kde bylo directions, tam jsem vložil OpenStreetMap a odkaz přímo na web Google Maps pro najití cesty (ale u mě jsou to vesměs weby pro kamarády, kde ta mapa bylo opravdu jen spíš jako doplněk)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

18. čvn 2018 11:42 #136373
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: to asi nemáte zapnuté api pro vyhledávání tras.

Právě že mám, stejný klíč na jiném webu běží.

ernst napsal: Na každý API klíč máte Key restrictions. Pokud ho nezadáte, říkáte si o průšvih, že ho někdo přečte a začne používat pro své weby a vy to pak třeba zaplatíte.

Jasně, prázdný jsem ponechal jen na zkoušku. Zkoušel jsem i hvězdičky apod.

Powered by Fórum