Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

GDPR v ČR od 25. 5. 2018. Jak se připravujete?

14. pro 2017 14:17 #133395
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
V Joomle je již v základu registrace s ověřením e-mailu. Toto by snad mohlo vyhovovat GDPR.

14. pro 2017 14:26 #133396
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Mohlo. Ale jak se může přihlášený odhlásit z databáze? Jde to nějak jednoduše, ideálně bez nutnosti asistence provozovatele webu? Je také potřeba splnit další věci – vložení odhlašovacího linku do každé e-mail kampaně, registrace na ÚOOÚ, označení, že se jedná o „obchodní sdělení“.

MaK.

--- -- -

14. pro 2017 14:41 #133397
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji za odpověď, pročetl jsem si info o této službě. Pokud jsem tomu dobře porozuměl tak databáze kontaktů je tím pádem tzv. u třetí osoby.

Děkuji Milan

14. pro 2017 16:57 #133404
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
No, u 3. osoby je sice pak taky, ale tím se sběratel kontaktů nijak nevymaňuje z žádných povinností v rámci ÚOOÚ nebo GDPR, tak pozor na to.

MaK.

--- -- -

18. úno 2018 17:30 #134255
Odpověď od petrkub
Návštěvník
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli jde nastavit ve VirtueMart 3.2.12 souhlas s obchodními podmínkami a zpracováním osobních údajů stejně jako na obrázku v příloze. Jde o to že v tom prvním řádku jsou ty modrý texty odkazy na samostatné dokumenty.

V současnosti to je nastavený v případě vyplnění: obchod - Nastavení obchodu - Prodejce - Obchodní podmínky že celej ten text je jako jeden odkaz. A pokud by to šlo, tak aby se po kliknutí na odkaz otevřelo vyskakovací okno, jako to je nyní ve Vm. Napadlo mě do toho vložit odkaz na: obchod - Nastavení obchodu - Prodejce - Informace ze zákona ale nevím jak to vložit do toho textu se zaškrtávacím polem na konci objednávkového procesu v nákupním košíku. Díky za rady.

Přílohy:

19. úno 2018 23:21 #134286
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Může se hodit: Info o GDPR od Shoptet. Mělo by to teoreticky platit pro všechny e-shopy, i pro VM či Phoca Cart.

help.shoptet.cz/topic/gdrp-otazky-a-odpovedi/

+ checklist help.shoptet.cz/topic/gdpr-checklist-potrebnych-opatreni/

Ale neberte to jako dogma, jedná se o pohled Shoptet. Každý si za svůj výklad GDPR zodpovídá sám.

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum