Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zprovozneni panorama

29. kvě 2016 10:03 #127093
Odpověď od Bong
Moderátor
Nějaký odkaz a modul Joomly z toho vynechejte. Nejprve je potřeba rozchodit to, co tam nahráváte.
Jen si pusťte třeba FF s Firebugem a hned uvidíte co se děje na adresách:

features/fotogalerie/01_2945_vstup_TEST.html
panorama/flash/01_2945_vstup_TEST.html

Jestli se nepletu nahrané je to ve složce panorama/. No ale tuto složku máte nepřístupnou z webu (chyba 403).

Tipuji, že váš hosting má problém s vlastnictvím složek a souborů. Opravte to.
Nenahrávejte přes FTP managera, ale používejte prostředky Joomly. Nebo třeba Phoca Commander je výborná volba.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

29. kvě 2016 13:10 #127094
Odpověď od H13
Admin

Nemuzu pouzit jiny rozsireni pro panorama. Kamarad si tohle nechal delat a zaplatil za to (hlavne nafoceni stalo docela dost), chce to jn dat na web a ja jsem myslel, ze to nebude takovy problem


Ahoj, tady se bavíme o dvou různých věcech. Rozšíření nenahrazuje program pro vytvoření panorama, ale pomocí něj lze takto vytvořené panorama integrovat do Joomly! bez toho, aniž by jsi řešil cesty, a pod.

Příklad: Fotograf udělá panorama v softwaru Krpano. Krpano vytvoří všechny potřebné soubory: složky s fotkami, xml, html, flash, ... (panorama lze přehrávt v html5 nebo ve flashi). To vše se nahraje do složky Phoca Panorama a ta prostě panorama zobrazí na stránce (podobné je to s Google Street View a tuším, že některé podobné programy dělaly stejné výstupy jako krpano, takže šlo použít i tyto panaramata)

Viz video tady: www.phoca.cz/phocapanorama - Pomocí Phoca Commanderu se panorama nahraje na server a rozbalí do složky phocapanorama a v administraci se jen nastaví její zobrazení.

Tedy, prvně bych řešil, jakej software panorama vytvořil, potom bych se podíval na rozšíření, které by s takovým výstupem umělo pracovat a pak bych prostě vložil panorama přes toto rozšíření.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong

29. kvě 2016 17:41 #127097
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Nějaký odkaz a modul Joomly z toho vynechejte. Nejprve je potřeba rozchodit to, co tam nahráváte.
Jen si pusťte třeba FF s Firebugem a hned uvidíte co se děje na adresách:

features/fotogalerie/01_2945_vstup_TEST.html
panorama/flash/01_2945_vstup_TEST.html


Tohle jsem si vsiml i bez firebugu, ale netusil jsem, kde problem vznika. Na hostingu nechci otravovat, necham to az na pondeli.

Jestli se nepletu nahrané je to ve složce panorama/. No ale tuto složku máte nepřístupnou z webu (chyba 403).

Tipuji, že váš hosting má problém s vlastnictvím složek a souborů. Opravte to.

Jo, je to v "panorama". Problem s vlastnictvim neni. Vsude jsemjako vlastnik. Kontroloval jsem to v Plesku. Dodatecne jsem si uvedomil, ze tento web jede na Nginxu a mam tam nejaky custom pravidla. Ty jsem smazal, ale slozka je porad nepristupna. Pockam do zitra, co na to hosting. Nechci se v tom drbat. Nerozumim Nginxu.

Nenahrávejte přes FTP managera, ale používejte prostředky Joomly. Nebo třeba Phoca Commander je výborná volba.

Phocu samozrejme znam, ale do Joomly se snazim cpat co mozna nejmin rozsireni, protoze pouzivam sablony od RT a ty jsou samy o sobe pomaly az hruza. Takze i kdyz je Phoca Commander do backendu, tak netusim, jestli muze Joomlu zpomalit i na venek a nechtel jsem to tam zbytecne cpat, ani kdyz je to web na praseciny.

29. kvě 2016 17:48 - 29. kvě 2016 17:49 #127098
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

H13 napsal:

Nemuzu pouzit jiny rozsireni pro panorama. Kamarad si tohle nechal delat a zaplatil za to (hlavne nafoceni stalo docela dost), chce to jn dat na web a ja jsem myslel, ze to nebude takovy problem


Ahoj, tady se bavíme o dvou různých věcech. Rozšíření nenahrazuje program pro vytvoření panorama, ale pomocí něj lze takto vytvořené panorama integrovat do Joomly! bez toho, aniž by jsi řešil cesty, a pod.

Příklad: Fotograf udělá panorama v softwaru Krpano. Krpano vytvoří všechny potřebné soubory: složky s fotkami, xml, html, flash, ... (panorama lze přehrávt v html5 nebo ve flashi). To vše se nahraje do složky Phoca Panorama a ta prostě panorama zobrazí na stránce (podobné je to s Google Street View a tuším, že některé podobné programy dělaly stejné výstupy jako krpano, takže šlo použít i tyto panaramata)

Viz video tady: www.phoca.cz/phocapanorama - Pomocí Phoca Commanderu se panorama nahraje na server a rozbalí do složky phocapanorama a v administraci se jen nastaví její zobrazení.

Tedy, prvně bych řešil, jakej software panorama vytvořil, potom bych se podíval na rozšíření, které by s takovým výstupem umělo pracovat a pak bych prostě vložil panorama přes toto rozšíření.


Ahoj, vzpomnel jsem si i na tvoji panoramu, kdysi jsem s tebou zkousel neco, co jelo v Krpanu. Krpano to asi nebude. Zjistim, co to je za program. Vubec nevim (tipuju nejaky Panoweaver). Kdyz jsem v tom patral, co je to zac, tak jsem nasel jen asi 8MB velkej JPG soubor, kterej nejde otevrit v nicem, jen v tom baliku souboru, co jsem s tim dostal. Chtel jsem to zkusit nakopirovat do toho tvyho programku, ale pak jsem se na to vykaslal, protoze uz jsem se s tim drbal pres pul dne a vysledek nikde a kdyz jsem si predstavil dalsi pul den, tak jsem to vypustil a zkousel jsem hledat jednodussi cesty, ktery zatim nemam.

Ten tvuj Phoca Commander Joomlu na frontendu nijak nezpomali? Jak jsem psal, nechci tam cpat zbytecne miliony rozsireni. STaci, ze jsem si ted na zkousku koupil jeden pagebuilder, coz je fakt super vec, ale najednou mam misto 30 http pozadavku asi 3 nasobek a skoro vse javascripty.

29. kvě 2016 22:02 #127099
Odpověď od H13
Admin

Ten tvuj Phoca Commander Joomlu na frontendu nijak nezpomali?

Phoca Commander nemá s frontendem nic společnýho, je to souborový manažer pro administraci, takže nezpomalí.

8MB velkej JPG asi nebude mít nic společnýho s panoramatem, to běží buď na flashi nebo na html5. :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. kvě 2016 09:28 #127100
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
OK. Ja na tom webu na testy mam Phoca Commander. Stejne to ale nemam sanci nahrat. Nekde jsem tam cetl, ze to je do velikosti 3MB a jen ta fotka, co jsem dostal ma 8.

Ad 8MB JPG - jo, je to cca 8MB soubor v JPG a podle myho je to ono. V tech X souborech co jsem k tomu dostal totiz neni zadnej jinej obrazek. Takze to musi byt ono. Jede mne jen verze ve flashi, ale ten flashovy soubor ma par kb, pokud si to pamatuju spravne.

Zkusil jsem vcera i to tvoje rozsireni a taky mne to nejede. Jdu psat na hosting ohledne te chyby 403 a uvidi se.

Powered by Fórum