Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zprovozneni panorama

27. kvě 2016 17:16 #127086
Zprovozneni panorama od radek
Zkušený uživatel
Ahoj,

potrebuju pomoct se zprovoznenim panoramy. Nejsem schopen to v Joomle zprovoznit a pritom na lokale mne to funguje. Na lokalu to nemam v Joomle, ale jen proste hromadu souboru v adresari. Kdyz kliknu na soubor xxx.html, normalne se to otevre v prohlizeci. Kdyz soubory ale nahraju do Joomly a zadam URL adresu souboru, na ktery klikam na lokale, tak se to nespusti.

Co je to za program nevim. Dostal jsem to od kamarada na vyzkouseni. Ten s tim neumi vubec.

Dik za tipy.

27. kvě 2016 19:58 #127087
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
co je to panorama? nějaký slider?

27. kvě 2016 21:08 #127088
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud jsou to samostatné html soubory a jsou nahrané tam kam mají být (včetně všech podsložek) a nefungují tak by mohla být chyba v htaccess, který k nim blokuje přístup. Pokud se něco zobrazí, jen to celé nefunguje, tak nejspíš bude chybět na serveru nějaká ta podsložka, s javaskriptem, css nebo pod.

28. kvě 2016 06:52 #127089
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
panorama - v podstate neco jako prohlizeni napriklad mistnosti ve 360 stupnovym pohledu. Je to vystup z nejakyho profi programu. Jakyho nevim.

htaccess - nenapadlo me to, ale vyzkousim. Predpokladam ale, ze tam by chyba byt nemela. Tusim je tam uplne standardni.

Kdyz si tak ctu, cos napsal, tak se jedna o obe veci. Nahrane je na serveru vse, ale zaroven se zobrazi jen neco. V podstate flash. Ma to mit 2 panoramy (obrazky 360 stupnu) - jedna z flashe (ta jede na lokalu - zkouseno v prohlizeci ne v joomle) a druha html5, ta nejede ani na lokalu v prohlizeci.

Pokud bys mel chvilku, mohl bych ti poslat vsechny soubory, neni toho moc, abys to vyzkousel. Ja jsem vcera zkousel uz asi 3hodiny a nic jsem neobjevil. Porad jsem prepisoval cesty, menil nazvy souboru a nic. Na lokalu to funguje v prohlizeci bez dopsani cest, zmeny jmen souboru apod. Tak predpokladam, ze by to na webu tak melo taky byt, ale nejsem programator a netusim, jak to pak funhuje v Joomle. Zkusil jsem i vytvorit custom HTML modul a nacpat do nej kus kodu z napovedy, ale stejne to nejede.

28. kvě 2016 15:27 #127090
Odpověď od Bong
Moderátor
Ideálně dejte odkaz na web s chybou. To vyřeší nejvíc...

Zkuste zavolat na webu přímo nahraný hlavní html soubor,
- jestli funguje pak můžete řešit proč nechodí v Joomle, jestli se tam netlučou třeba skripty, atd.
- jestli nefunguje zkontrolujte například zda se při FTP přenosu nezměnila velikost písmen v názvech, nechybí soubory, atd.

Pro Joomlu existují rozšíření pro panoramata, podívejte se na JED. Třeba česká Phoca panorama. V programu si obrázky vygenerujete a pak nahrajete a prohlížíte pomocí rozšíření...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. kvě 2016 19:36 - 28. kvě 2016 19:36 #127091
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Na webu to nemam. Ted jsem to dal na web, kde zkousim kraviny.
Code:
http://test.saveafricananimals.com/features/fotogalerie/ozio-nano

je to hned prvni odkaz pod menu vlevo. Je to vytvoreny custom HTML modul, s kodem z readme.txt. Odkazuje to na soubor, ktery kdyz spustim na lokale, tak se to v prohlizeci normalne zobrazi. Myslim ,ze soubory jsou tam vsechny a velikost pismen by taky mela sedet.

Nemuzu pouzit jiny rozsireni pro panorama. Kamarad si tohle nechal delat a zaplatil za to (hlavne nafoceni stalo docela dost), chce to jn dat na web a ja jsem myslel, ze to nebude takovy problem. Na svym webu jsem daval neco podobnyho, ale to bylo pred par lety a normalne to jelo. Bylo to docela znamy rozsireni na panoramata. Mam jen jednu velkou fotku jpg, ve ktere je pravdepodobne cely to panorama nejak nacpany. nechapu, jak to ten program dela. Napadlo me, ze bych do nejakyho rozsireni nacpal tu fotku, ale pravdepodovbne to bude jeste neco potrebovat.

Powered by Fórum