Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

předání dat z javascript do PHP

25. zář 2015 17:37 #123592
Odpověď od Cony
Moderátor
ad 1/ Pravda getInt ne, ale můžete použít getFloat - oproti get si zajistíte, že vrácená hodnota bude opravdu float
ad 2/ Já ale nepsal odstranit $, ale & :)

ernst napsal: Jak moc zatěžují ty dotazy na databázi server? Musel jsem je i jinde párkrát přidat.


Podle toho jak jsou napsané, jak je udělaná databáze, jestli používají indexy apod. Pokud by se měli dotazy opakovat, můžete si dotaz zavolat jen jednou a pak si výsledek někde pamatovat...

25. zář 2015 22:47 #123605
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ad 2 přehlédl jsem se , omlouvám se.
dotazy jsou všechny psané jako ty dva v lokace.php

a teď můj oblíbený dotaz, jak pamatovat? volám je v různých php a různých třídách. Tak asi objekty použít nemůžu, snad nějaké parent, ale ty ještě neumím.

Jak je udělána databáze na hostingu netuším. je to mysqli

26. zář 2015 00:00 #123607
Odpověď od Cony
Moderátor
mysqli neni databáze ale způsob připojení k databázi MySQL.

Jak je udělaná - tím nemyslím jak funguje MySQL, ale jak si to rozšíření (popř. Vy) vytváří tabulky, jaké mají indexy, jaká data apod.

A kde data ukládat? Nevím tedy přesně co ta pole mají za význam, ae nestačilo by Vám je přečíst jen jednou v rámci Session? a pak si je udržovat v session proměnné?

26. zář 2015 12:32 #123609
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Děkuji, zamyslím se nad tím . Session je vlastně platná po celou relaci?

Ale mám jeden problém, na který nemohu přijít.
Potřebuji do numerického políčka v databázi nastavit NULL
Když to udělám takhle:
Code:
If($row[4]==1) { $db = JFactory::getDBO(); $query = $db->getQuery(true); $fields = array($db->quoteName('field_43_lat') . ' = ' . $db->quote(""), $db->quoteName('field_43_lng') . ' = ' . $db->quote(""),); $conditions = array($db->quoteName('user_id') . ' = '.$user); $query->update($db->quoteName('#__lovefactory_profiles'))->set($fields)->where($conditions); $db->setQuery($query); $db->query(); }

Nastaví se mi tam nula

26. zář 2015 14:24 #123611
Odpověď od Cony
Moderátor
Session = Relace

$db->quote("") - posíláte prázdný řetězec, to není null, pošlete opravdu null.

26. zář 2015 17:04 #123613
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to jsem všechno zkoušel, dokonce jsem tam poslal proměnnou s hodnotou NULL, ale v databázi je 0
Ta pole jsou decimal(15,12)

Powered by Fórum