Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

předání dat z javascript do PHP

22. zář 2015 14:56 #123515
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
zkusím odzadu
Když napíšu do prohlížeče http://localhost/components/com_lovefactory/models/lokace.php?lat=50.0373925&lgt=14.309066399999999 tak mi var_dump ty hodnoty v php vypíše.
Když to zavolá ajax z JS neděje se nic. Proč to nevím.

Já se to snažil pochopit dle jquery-navod.cz/kategorie-ajax/9-ajax a jaknajquery.cz/ajax-a-jquery/
ten příklad, co jste mi poslal Vy nějak nechápu.

Když jsem zkoušel ten pokus se zadáním jména (příspěvek z 20.9. 22:52) tak jsem v tom lokace.php mohl s proměnnými pracovat a chápal jsem, jak to je.
Tenhle způsob tedy nějak nejsem schopen pochopit

Kde co blbě chápu? jak to tedy mám udělat?

22. zář 2015 15:11 #123518
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: Kde co blbě chápu? jak to tedy mám udělat?

Blbě chápete celý princip fungování Javascript, AJAX, PHP atd..
Jak to máte udělat? A co vlastně chcete? Chcete uživateli vypsat jeho GPS souřadnice? Pokud vím tak ne. Vy je chcete přeci uložit do databáze. Tak proč probůh řešíte, že se Vám nikde nevypisujou, prostě je uložte do databáze a pak se na ně můžete dívat v databázi.
Pokud chcete uživateli ukazovat zpětnou vazbu o tom, že se informace uložila (ale to asi ne, nebudete nikomu přeci říkat jak ho šmírujete), tak to musíte pořešit ve funkci done toho javascriptu co jsem psal.
Code:
... }).done(function(data){ console.log('Odesláno'); console.log('Odpověďd'); console.log(data); }).fail(function(){ ...

22. zář 2015 15:18 #123520
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ne já je nepotřebuji uložit do databáze.
potřebuji je dostat do php (jako aktuální pozici) a v tom spočítat vzdálenost od jiných souřadnic. To vše v php již umím.
Vypisovat je nikde nechci, to var_dump() si tam dávám jen pro ladění, v podstatě abych věděl, kde co mám.
To znamená potřebuji souřadnice dostat do proměnných v php

22. zář 2015 15:24 - 22. zář 2015 15:26 #123521
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
aneb:
Když vložíte http://localhost/components/com_lovefactory/models/lokace.php?lat=50.0373925&lgt=14.309066399999999 :
-- do prohlížeče, tak Vám zobrazí odpověď automaticky (na to je stavěný: něco požadujete ze serveru, server pošle prohlížeči HTML, vygenerované na serveru, pomocí PHP))
-- když zavoláte pomocí JS stejnou URL, a __nechcete_a_neočekáváte_odpověď __ ( done(function...), .fail(function()), tak si server zpracuje to co má (včetně všemožných chyb)), a zahodí, pokud ten výsledek "nikdo" nechce)


Pořád si pletete "vložit do php" a "zobrazit uživateli"
vložit do PHP by znamenalo, že pomocí JS chcete měnit soubory na serveru, a to asi nechcete, ne?

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

22. zář 2015 15:30 #123523
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: ne já je nepotřebuji uložit do databáze.
potřebuji je dostat do php (jako aktuální pozici) a v tom spočítat vzdálenost od jiných souřadnic.

A dál? Co s tou vzdáleností?

22. zář 2015 15:34 #123524
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
imho (asi) zobrazit nejbližší ...

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Powered by Fórum