Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

předání dat z javascript do PHP

22. zář 2015 15:37 #123525
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
když ji budu mít v php, tak ji dám jako parametr do funkce, která mi zobrazuje třeba restaurace (jejich pozice je v databázi).
Nyní se mi tam posílá moje uložená pozice, která je uložena v databázi, tedy když se přemístím, ukazuje to pořád tu původní vzdálenost
Ještě pak musím vyřešit jak ty hodnoty dostat na správné místo v php v modulu

22. zář 2015 15:41 #123526
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to karel0 Asi se špatně vyjadřuji, ale potřebuji to hodnoty poslané v parametru přečíst v php (tedy ne vložit do PHP)

22. zář 2015 15:41 - 22. zář 2015 15:42 #123527
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Musíte hlavně vyřešit které termíny budete používat, jinak to bude pořád těžká debata.

A už jste pochopil, jak funguje AJAX ?

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

22. zář 2015 15:50 #123528
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jestti to chápu dobře (čímž si nejsem jistý)
tak zavolám JS
$document = &JFactory::getDocument();
$document->addScript('/components/com_lovefactory/models/lokace.js');
mezitím to php skončí a provádí se javascript.
Parametry a funkce ajaxu umím, ale nikde to není vysvětleno jak pro blbý. Myslel jsem si, že
jQuery.ajax({url: '/components/com_lovefactory/models/lokace.php',
data: {lat: position.coords.latitude, lgt: position.coords.longitude,}

Zavolá to php se zadanými parametry a to to provede, ale tak to zjevně není.
asi to musím řešit v tom .done(function(), ale to v tuhle chvíli nevím jak.

22. zář 2015 17:00 #123529
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ano, můžu si ty výsledky vypsat do konsole, ale to mi asi nijak nepomůže.
Je na tohle vůbec ajax vhodný?
není lepší použít jen jQuery.post?

22. zář 2015 17:52 - 22. zář 2015 17:53 #123530
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Co je vhodné a co není, se dá doporučit až na základě popisu "uživatelského zacházení" (případu užití).

PHP nikam neskáče. PHP se zpracuje na serveru CELÉ (vznikne z něj HTML, někdy se k němu připojí i různé soubory, třebaže JS), a pokud je komu (existuje druhý konec trubky ), odešle se.
JS je (tak abyste pochopil) jsou "jen činnosti", provedené na straně prohlížeče .
Pokud v JS něco se provádí, provádí se to na straně prohlížeče.
Pokud JS má zavolat URL, zavolá, ale pokud mu to neřeknete, nic víc s tím nedělá.
Pokud JS má načíst obsah volané stránky (načte ale připravená data! (HTML, nebo jiný výsledek které připraví webový server na základě zpracovaného PHP), musíte to v JS napsat, třeba: vole.načti_to_co_připravilo_php.("na_této_URL");
Pokud se na již zobrazené HTML stránce má něco změnit bez ZNOVUNAČTENÍ, musí to udělat JS (změnit HTML) na straně prohlížeče, jinak se musí stránka načíst znovu, s jiným HTML. A pokud to má udělat JS, opět: musíte mu napsat kde to má změnit a jak.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.
Poděkovali: Ernst

Powered by Fórum