Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém se zápisem v Administraci Joomly

22. čvn 2015 20:49 #122309
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
.htacces upravuje chování (zajištění) daného adresáře. Deny from all může být OK, ale neznám, co je to ten com_extplorer.
Já jsem měl kupř. problémy se přihlásit, když obnovím zálohu na local, která je z wedosu, protože ve složce administrator je .htaccess s absolutní cestou k htpasswd. To pak hlásí error 500. Tak mě napadlo jít touhle cestou. Chce to hledat po fórech, stačí do google "installation joomla error 500" atd. Myslím, že to bude i ve FAQ na Joomla.org.

P.S. výborný je jakpsatweb.cz

22. čvn 2015 21:40 #122310
Odpověď od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
Žádný jiný soubor .httacces ani v rootu ani jinde jsem nenašel (Díval jsem se přes FTP i přes WEB FTP)
Mám zde pouze httacces.txt, ale ten jste asi nemysleli
Jinak jsem zkontroloval Práva složek, všude mám: "LZE MĚNIT"

22. čvn 2015 23:53 #122313
Odpověď od Bong
Moderátor

stroggy napsal: Je to přesunutý web. Co ale s tím, máme nějakou kontrolu správného nastavení? Všechno funguje, jen ne hned napoprvé. :-)

Když to přesunete správně bude to fungovat napoprvé. Ale to musíte umět, nebo alespoň použít Akeeba Backup a obnovení pomocí nahrání archivu a rozbalení a instalaci svěřit kickstart.php

Koukněte se v nastavení na Systém - Systémové informace: Práva složek, vše musí být zelené. Jenže to nebude ten hlavní důvod. Tipuji na poškozené, nebo chybějící soubory. V administraci Joomly nainstalujte poslední plnou instalačku Joomly, jako kterékoli jiné rozšíření.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. čvn 2015 07:30 #122318
Odpověď od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
Moc díky za nápad. Po provedení, je to však stále stejné. (viz popis chyby na začátku - Editace proběhne, ale zápis až napodruhé.)
Přeinstaloval jsem Joomlou 3.4.0. a po novém přihlášení nechal "upgradovat" na v.3.4.1.

Práva složek jsou všechny zelené - "LZE MĚNIT"

23. čvn 2015 09:04 #122319
Odpověď od Bong
Moderátor
Ale to je něco jiného než jsem vám psal. Začneme od začátku:

Kam jste Joomlu přesunul? Web, local,...?
Splňuje systém požadavky na Joomlu? U koho případně hostujete?
Proč používáte Extplorer? Používejte Phoca Commander, Extplorerem nadělá paseku nejvíc uživatelů (když totiž nerozlišují mezi právy a vlastnictvím souborů)..
Proč nepřenesete web pomocí Akeeba Backup + kickstart? Řešíte důsledek,... musíte řešit příčinu.

Bílá stránka v administraci (a jinde) má své známé příčiny: www.joomlaportal.cz/forum/74-ostatni-dis...it=6&start=12#103996

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. čvn 2015 10:07 #122322
Odpověď od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
No četl jsem forum ohledně bílé stránky - možných příčin je dost, díky.
Web jsem převedl z freehostingu PIPNI.CZ na ENDORA.CZ (PLUS). Převod webu mi udělali IT pracovníci z Endory, právě abych se vyvaroval nějakých chyb. Bohužel už si nevzpomenu, kdy se bílá obrazovka(v Google chromu) začala objevovat. Na opětovné přenášení webu tedy mohu zapomenout.
Zkusil jsem si nainstalovávat Phoca Commander a k velkému zděšení, to se nepovedlo, nejde to. Takže fakt někde nějaké přístupy budou asi odepřeny, ale kde a co.
Že by zkusit na FTP CHMOD?

Powered by Fórum