Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém se zápisem v Administraci Joomly

23. čvn 2015 12:28 #122328
Odpověď od Bong
Moderátor
Endora by neměla mít problém s vlastnictvím složek a souborů. Zato jsou tam jiné špeky.
To, že to přenášeli admini může být jedna z příčin. Také bývají problémy pokud je účet nejprve založen jako FREE a teprve následně převeden na vyšší placenou verzi.

Máte nainstalovanou Akeeba Backup? Tím se to zjednoduší.

1. Zazálohujte web (buď přes Akeeba, nebo klasicky stažením kompletního obsahu do PC).
2. Na webu přes FTP zkuste přejmenovat složku www na něco jiného (třeba www1), tím máte web stále k dispozici v případě nouze.
3. Vytvořte novou složku www a do ní nahrajte zálohu (ZIP nebo JPA) Akeeby nebo staženou kompletní strukturu složek a souborů.
3a. Rozbalte zálohu Akeeba pomocí kickstart.php a dále již neinstalujte, není třeba.
3b. Smažte kickstart.php, soubor zálohy a případně složku installation.
4. Přihlaste se a vyzkoušejte administraci. Případně zkuste instalace (Phoca Commander, poslední verzi Joomlyj jak jsem psal na začátku,...)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. čvn 2015 06:36 #122344
Odpověď od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
Moc děkuji za recept.
Bohužel, zkoušel jsem nainstalovat Akeebu, ale nepovedlo se. Jsem tedy odkázán pouze na Total Commandera a FTP !!
Nepochopil jsem bod 3/. To mám nahrát znovu všechny soubory, které jsem si zazálohoval z webu na harddisk? Vždyť to bude to samé.
Možná nahrát novou instalaci Joomly 3.4., nahrát Akeebu a začít od začátku...................to by byla ovšem hrůza :-)

24. čvn 2015 17:24 - 24. čvn 2015 17:25 #122348
Odpověď od Bong
Moderátor

stroggy napsal: ...Nepochopil jsem bod 3/. To mám nahrát znovu všechny soubory, které jsem si zazálohoval z webu na harddisk? Vždyť to bude to samé.

Právě, že to není to samé, chápu, že to zní divně... Tímto krokem se zaručeně správně nastaví VLASTNICTVÍ složek a souborů, které může být špatně vzhledem k tomu, že soubory a složky tam tahali administrátoři hostingu. A je to také jediná možnost, jak toto opravit.

Zkuste co jsem psal za použití TC a FTP připojení (nic jiného nepotřebujete). Stáhněte si do PC i soubor Joomla_3.4.x_to_3.4.1-Stable-Patch_Package.zip

1. Zazálohujte web (stažením kompletního obsahu do PC pomocí TC). Stažené soubory a složky sbalte do ZIPu, třeba s názvem zaloha.zip.
2. Na webu přes FTP zkuste přejmenovat složku www na něco jiného (třeba www1), tím máte web stále k dispozici v případě nouze.
3. Vytvořte přes FTP na webu novou složku www a do ní nahrajte soubory zaloha.zip a Joomla_3.4.x_to_3.4.1-Stable-Patch_Package.zip a soubor kickstart.php.
4. Rozbalte pomocí kickstart.php soubor zaloha.zip a následně Joomla_3.4.x_to_3.4.1-Stable-Patch_Package.zip a dále již neinstalujte, není třeba.
5. Přihlaste se a vyzkoušejte administraci. Případně zkuste instalace (Phoca Commander, poslední kompletní verzi Joomly, atd. jak jsem psal na začátku,...)

Když bude opravdu vše v pořádku smažte kickstart.php a soubory ZIP a přejmenovanou složku www1.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. čvn 2015 11:21 #122419
Odpověď od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
Dobrý den,
omlouvám se, že mi tak dlouho trvala odpověď, ale zase jsem řešil s IT ENDORY, že jsem nemohl přenést ZIP soubor 315MB.
Nicméně se povedlo a udělal jsem vše, přesně, jak zde bylo popsáno. (WEB i PACKAGE)
Bohužel, výsledek je stejný.Stále po editaci v Chromu bílá obrazovka a v Exploreru chyba HTTP.
Napadne Vás něco jiného :-)

30. čvn 2015 15:29 #122426
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
přejmenoval jste předtím celý obsah webu a tabulku databáze (tedy obnovil do jiné databáze)

30. čvn 2015 19:39 #122428
Odpověď od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
Nevím zda vás přesně chápu co tím myslíte. Udělal jsem přesně to, co mi bylo doporučeno. Přejmenoval adresáře - vytvořil nový adresář WEB - nahrál ZIPy a rozbalil. O žádné nové databázi nebyla řeč.
Mohl by jste mi to zkusit lépe popsat?

Powered by Fórum